21 Mayıs Salı 2024

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nü ablukaya alan provokatörler hangi örgütle bağlantılı??

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nü ablukaya alan provokatörler hangi örgütle bağlantılı??

Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenlenen gösterilerde tüm uyarılara rağmen eylemlerini sonlandırmayan ve rektörlük binasını ablukaya alan provokatörlerin hangi örgütlerle bağlantılı olduğu ortaya çıktı. Valilik kaynaklarından edinilen bilgiye göre; 19 şahsa DHKP-C, 23 şahsa MLKP, 9 şahsa ise PKK terör örgütü ile ilgili daha önceden adli işlem yapıldığı tespit edildi. Ayrıca, 79 şahsın çeşitli terör örgütleri veya marjinal gruplarla iltisaklı olduğu belirtildi.

 

Boğaziçi Üniversitesi'nin güney kampüsü önünde dün düzenlenen gösterilerde, yapılan tüm uyarılara rağmen eylemi sona erdirmeyen 108 şüpheli ve rektörlüğü ablukaya alarak bina içinde bulunanların dışarıya çıkmasını engelleyen ve tüm uyarılara rağmen eylemlerinden vazgeçmeyen 51 gösterici gözaltına alındı.

 

108 ŞÜPHELİDEN SADECE 101'İ BOĞAZİÇİ ÖĞRENCİSİ DEĞİL

 

İstanbul Valiliği, gözaltına alınan 108 şüpheliden 101’inin Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi olmadığı, sadece 7’sinin Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi olduğu ayrıca 15 şüphelinin de üniversite düzeyinde eğitim görmediği tespit edildiğini açıkladı.

 

Valilik ayrıca rektörlük binasının ablukaya alınması nedeniyle gözaltına alınan 51 şüpheliden ise, 50’sinin Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi olduğu, 1 şüphelinin de başka bir üniversitenin öğrencisi olduğunun tespit edildiğini duyurdu.

 

Dün gözaltına alınan 159 şüpheliden, 98’i İl Emniyet Müdürlüğünce ifadeleri alındıktan sonra bugün Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla serbest bırakıldığı da öğrenildi.

 

HANGİ ÖRGÜTLERLE BAĞLANTILI OLDUKLARI ORTAYA ÇIKTI

 

superhaber.tv’nin haberine göre; yakalanan 159 şahıs ile ilgili yeni detaylara şöyle:

 

Valilik kaynaklarından edinilen bilgilere göre provokatörlerin hangi örgütlerle bağlantılı olduğu ortaya çıktı.

 

Yapılan çalışmalar neticesinde; 19 şahsa DHKP-C yerör örgütüyle alakalı, 23 şahsa MLKP silahlı terör örgütüyle alakalı ve 9 şahsa ise PKK silahlı terör örgütüyle alakalı daha önceden adli işlem yapıldığı tespit edildi.

 

Ayrıca, 79 şahsın çeşitli terör örgütleri veya marjinal gruplarla iltisaklı olduğu belirtildi.

 

Yeni Yorum