01 Temmuz Cuma 2022

Bülent Arınç ölen FETÖ sanığından helallik istedi!

Bülent Arınç ölen FETÖ sanığından helallik istedi!

15 Temmuz öncesi FETÖ’cülerle samimi görüntüler veren ancak 15 Temmuz sonrası ‘Bana ahmak diyebilirsiniz. FETÖ’nün terör örgütü olduğunu o gece anladım’ diyerek öz eleştiri yapan Bülent Arınç, eskisi gibi örgüte sıcak mesajlar vermeye devam ediyor. Son yıllarda FETÖ sanıkları ve KHK’lıların için çıkışlar yapan Bülent Arınç, bu kez bir FETÖ sanığının hayatını kaybetmesi üzerine örgüte yönelik operasyonları eleştirdi.

 

FETÖ’nün Ergenekon, Balyoz kumpaslarına destek oldn, FETÖ’den atılan KHK’lılara iş verdiğini söyleyip “KHK faciadır” diyen Bülent Arınç, FETÖ’ye finans sağlamak suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Nusret Muğla’nın cezaevinde ölmesinin ardından taziye mesajı yayınladı.

 

“Nusret Ağabeyin ardından” başlıklı mesaja “Nusret Ağabey ile lise yıllarımda tanışmıştım” diyerek mesajına başlayan Arınç, Nusret Muğla için “Kendisi gibi pırıl pırıl insanlarla kitap okur, sohbet yapardık. Sonra berberlikten ayrıldı ve küçük bir kavaf dükkanı açtı. Aynı hizmetine orada devam etti; artık Kavaf Nusret Ağabey olmuştu. Sonra ‘Hizmet Hareketi’ olarak bildiği yolda eğitim faaliyetlerine destek olmaya başladı. Kısıtlı imkânlarını bu yolda kullandı” dedi.

 

Muğla’yı iki yıl önce cezaevinde ziyaret ettiğini belirten Arınç, ölen fetö sanığından helallik istedi.Arınç mesajının devamında 15 Temmuz’da eline silah almayan fetö sanıklarının hapise girmesini eleştirdi.

 

‘KHK FACİADIR’ DEMİŞTİ

 

İki yıl önce Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi görevini yürüten Bülent Arınç, ‘KHK bir faciadır’ demişti. Arınç, ‘Çevremde o kadar çok bu felaketi yaşayan insan var ki. Ben onlara acıyorum, merhamet ediyorum. Aslında onlardan da özür diliyorum’ ifadesini kullandı. ‘Af çıkmaması lazım. Çünkü işlenmiş bir suç yok’ diyen Arınç, ‘Yeni bir kanuni düzenlemeyle bunlara hakları iade edilebilir’ diye konuşmuştu.

 

FETÖ KUMPASLARINI SAVUNDU

 

Bugün PKK ve FETÖ iltisaklarlarından dolayı ihraç edilenleri savunan Arınç, geçmişte FETÖ’nün Ergenekon, Balyoz gibi kumpaslarına destek çıkmış ve “Türkiye bağırsaklarını temizliyor” demişti.

 

Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’in FETÖ üyeliğinden yargılanmış ve tartışmalı bir şekilde beraat etmişti.

Yeni Yorum