02 Aralık Cumartesi 2023

Bütçe görüşmelerinde AK Parti ve MHP'den İçişleri Bakanı Soylu'ya tam destek: Yanınızdayız

Bütçe görüşmelerinde AK Parti ve MHP'den İçişleri Bakanı Soylu'ya tam destek: Yanınızdayız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki bütçe görüşmeleri sırasında AK Parti ve MHP milletvekilleri yoğun şekilde destek açıklamaları yaptı. AK Parti ve MHP’liler “Yanınızdayız” açıklamaları ile Soylu’ya tam destek verdi.

 

İçişleri Bakanlığı’nın komisyondaki bütçe görüşmeleri geç saatlere kadar sürdü. 

 

Sık sık tartışma yaşanan görüşmelerde, Soylu’nun teşekkürü ile AK Parti ve MHP milletvekillerinin Soylu’ya yönelik ifadeleri dikkat çekti. 

 

Tartışmalarla sık sık bölünen konuşması tutanaklara göre 82 dakika süren Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Bizi destekleyen kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan”, MHP lideri Devlet Bahçeli’ye ise “Karşı karşıya kaldığımız tüm meselelerde hem hükümetimizi hem de Cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmayan Sayın Doktor Devlet Bahçeli Bey” ifadeleri ile teşekkür etti. 

 

Görüşmeler sırasında söz alan AK Parti Milletvekilleri, Soylu’ya yönelik destek açıklamalarında bulundu. AK Parti milletvekilleri, Soylu’ya, “Değerli bakanım, güzel bakanım. Sizi biz çok seviyoruz”, “Siz eğer sol bir adam olsaydınız, onların bakanı olsaydınız heykelinizi dikerlerdi” ifadelerini kullandı. 

 

MHP’liler ise “MHP olarak yanınızda olduğumuzu bildiriyoruz. Kutlu mücadelenizde hiçbir zaman yalnız olmayacaksınız”, “Sizlerle gurur duyuyoruz”, “Sizleri seviyor ve destekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Yeni Yorum