24 Nisan Çarşamba 2024

Büyük Ayıp! Eğitim-İş Sendikası, Diyarbakır Anneleri’ne destek veren öğretmenleri ihraç etti

Büyük Ayıp!  Eğitim-İş Sendikası, Diyarbakır Anneleri’ne destek veren öğretmenleri ihraç etti

Diyarbakır'da HDP önünde evlatlarını isteyen aileleri ziyaret eden öğretmenler, Eğitim-İş tarafından sendikadan ihraç edildi.

 

Diyarbakır Anneleri'ne destek verdikleri için Eğitim-İş'ten ihraç edilen İhraç edilen öğretmenler, verdikleri desteğin sonucu ihraç edildiklerini söylediler. Yargı sürecine başvuracaklarını ve umutsuz olmadıklarını belirten öğretmenler, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Öğretmenlerin açıklamaları şöyle:

 

"Hiçbir arkadaşımız umutsuz değil çünkü biz, Diyarbakır'da çocukları kaçırılan anaların yanında durduk. Biz bugün aynı düşüncedeyiz yarın da olacağız.Yargıya başvuruda bulunduk.

Burada hukuk yok, burada siyasi karar var. Bu karar yerle bir olacak. Biz, dün değil, bundan önce de buradaydık, buradayız, burada olacağız. Bizi hiçbir güç emperyalizme karşı savaşta geri durduramaz. Eğitim-İş'in vicdanı bu değil, bu kararın tabanı yansıtmadığını delegelerin buna karar verdiğini söylüyorlar. Emperyalizmden çocuğunu istiyor. Biz aynı zamanda anneyiz ve öğretmeniz ben çocukların dağdan inip eğitim görmesini istiyorum. Durmak yok devam edeceğiz.

Eğitim-İş'in tüzüğü burada olduğu sürece biz bunu sürdüreceğiz. Bu hukuksuzluk bu adaletsizlik eninde sonunda yargıdan dönecek.

 

Eğitim-İş'te yıllarca emeği geçmiş birisi olarak söylüyorum. Biz haklıyız, biz kazanacağız, biz çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakacağız. Bu karara imza atanlar ne bırakacaklar bunu merak ediyoruz. Bizim Diyarbakır Annelerini desteklememiz bize karşı alınmış bir karar değil Türk milletine karşı alınmış bir karar. Birilerini sevindiriyor. Eğitim-İş'in aldığı bu karar kimleri sevindiriyor bu ülkede? Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da PKK'nın hedefi olmuştu. Bizde PKK'ya karşı yaptığımız bu eylem sonucu bu duruma geldik. Biz sonuna kadar mücadele edeceğiz. Türkiye'de, emperyalizm, PKK, FETÖ kaybedecek biz kazanacağız. Bu kararla daha da bilendik. Eğitim İş, bu kararla çok büyük bir hata yapmıştır."

Yeni Yorum