16 Haziran Pazar 2024

'Büyük kahin' Abdurrahman Dilipak İstanbul depreminde kaç kişinin nasıl öleceğini açıkladı

'Büyük kahin' Abdurrahman Dilipak İstanbul depreminde kaç kişinin nasıl öleceğini açıkladı

Abdurrahman Dilipak Kayıt Dışı programına konuk oldu. İstanbul depremi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Dilipak, deyim yerindeyse kahin gibi geleceği ön gördü. Deprem uzmanı edasıyla açıklamalarda bulunan Dilipak, büyük İstanbul depremi için 2025'i işaret ederken kaç bin kişinin öleceği tahmininde de bulundu.

 

Ertan Özyiğit ile Kayıt Dışı programının bu haftaki yayınına araştırmacı-yazar İsmail Tokalak ile Abdurrahman Dilipak konuk oldu.

 

Dilipak, programda bir anda deprem uzmanı moduna bürünerek İstanbul depremi için tarih verdi ve ne kadar insanın öleceğini söyledi. 

 

"ENKAZLARI KALDIRAMAYACAĞIZ"

 

Dilipak "İstanbul depremi bir defada yıkılırsa bir milyondan fazla insan, iki defada kırılacaksa 750 bin, üç defada kırılacaksa 500 bin. Üç defada kırılacaksa ve bu bir buçuk iki yıl sürecekse, yani bir buçuk iki yıl İstanbul’da imar faaliyeti olmayacak, enkazları kaldıramayacağız. 2025’te büyük ana şok dalgayı atlatmış olacağız. Artçı olayları göreceğiz. Bunun hangi şiddette gerçekleşeceğini bilemiyoruz. Bunun hangi şiddette gerçekleşeceğini bilemiyoruz." dedi.

 

"5 BİN YILDA BİR YAKLAŞIYOR"

 

Özyiğit'in 'Tahmininiz var mı?' sorusuna Dilipak "Buna ilişkin bir kehanetler, bir de ezotorik bir takım yıldızlarla ilgili. Kuran-ı Kerim’de şira diye geçen, ‘şiranın da rabbi Allah’tır’ diye bir ayet var. Şirada dünyaya 5 bin yılda bir yaklaşıyor. Bunun çok yüksek bir çekimi var. Ay okyanusu kaldırıyor, bu dünyada büyük bir çekim gücü oluşturuyor." yanıtını verdi.

Yeni Yorum