20 Mayıs Pazartesi 2024

CEZERİ'nin uçmasının ardından Mine Kırıkkanat'ın paylaşımına tepki yağdı

CEZERİ'nin uçmasının ardından Mine Kırıkkanat'ın paylaşımına tepki yağdı

Baykar Savunma tarafından geliştirilen Türkiye'nin ilk uçan arabası CEZERİ'nin test uçuşları başarıyla tamamlandı. Geçtiğimiz yıl uçan araba için müjde veren Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'ın açıklamalarıyla o dönemde dalga geçen Cumhuriyet yazarı Mine Kırıkkanat ise, CEZERİ'nin havalanmasının ardından sosyal medya kullanıcıları tarafından mesaj yağmuruna tutuldu.

 

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar yönetiminde gerçekleştirilen CEZERİ Uçan Araba’nın uçuş testleri 11 Eylül 2020 Cuma günü başladı.

 

İlk testlerde güvenlik halatlarına bağlı olarak havalanan CEZERİ, dün gece güvenlik halatlarıyla yapılan test uçuşlarının başarılı ilerlemesi üzerine halatsız olarak havaya kalktı.

 

Tamamen otonom olarak uçan ve akıllı uçuş sistemine sahip olan CEZERİ Uçan Araba, aynı gece yapılan iki farklı uçuşu başarıyla tamamladı.

 

YERLİ VE MİLLİ HER ŞEYE KARŞILAR!

 

Tarihe geçen söz konusu gelişmenin ardından Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat'ın geçtiğimiz yıl, Selçuk Bayraktar'ın CEZERİ'yi müjdelediği habere verdiği tepki yeniden gündeme geldi.

 

6 Ağustos 2019 tarihinde Twitter hesabından söz konusu haberi alıntılayarak 'dalga geçen' Kırıkkanat, ''4 leğenle uçan 1 damat, kolay bulunmaz'' ifadelerini kullanmıştı.

 

CEZERİ'nin tüm testlerden başarıyla geçmesinin ardından geçtiğimiz günlerde de Türk milletini ''Cahil ve kültürsüz'' olarak niteleyen Cumhuriyet yazarına birçok sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi.

 

Kırıkkanat'a, ''Yerli ve milli her şeye karşılar''' , ''içimizdeki frankofonlar!'' , ''Bakarsınız gökten kemik yağarsa leğene düşenlerle bir ihtiyacınızı görürsünüz.'' gibi yorumlar yapıldı.

Yeni Yorum