19 Haziran Çarşamba 2024

CHP, İyi Parti ve HDP’nin desteklediği ve kışkırttığı Boğaziçi Dayanışması'nın rezil paylaşımı

CHP, İyi Parti ve HDP’nin desteklediği ve kışkırttığı Boğaziçi Dayanışması'nın rezil paylaşımı

Prof. Dr. Melih Bulu’nun rektör olarak atanamsına karşı eylemlerini sürdüren Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, 'Boğaziçi Dayanışması' adıyla açılan hesapta sözde Ermeni soykırımına destek mesajı yayımladı.

 

Boğaziçi eylemlerinde yayınladığı skandal paylaşımlarla gündeme gelen Boğaziçi Dayanışması Twitter hesabı, Türkiye düşmanlığını bir kez daha gözler önüne serdi. Yapılan paylaşıma sosyal medyada tepki yağdı.

 

Boğaziçi Dayanışması adlı hesabın yaptığı paylaşım:

 

“Mayıs 1915’te İttihat ve Terakki önderlerine suikast iddiasıyla yargılanarak idam edilen Hınçak Partisi üyesi Paramaz (Matteos Sarkisyan) mahkemede yaptığı savunmada şöyle diyordu: “Bu ülkenin refahı için yapmadığımız ne kaldı? “Ermenilerin ve Türklerin kardeşliğini sağlamak için öylesine fedakarlıkları kabul ettik. Ne kadar enerji tükettik, ne kadar çok kanımızı akıttık… Bizim karşılaştığımız nedir? Yalnızca çabalarımızı yok saymakla kalmadınız, bilinçli olarak bizi imha etmeye çalıştınız. Şunu unuttunuz ki Ermenilerin imha edilmesi bütün Türkiye’nin yıkımı demektir.” 1915 Ermeni Soykırımı’nın 106’ıncı yıl dönümünde Ermeni halkının acısını paylaşıyor, onurlu direnişlerini saygıyla selamlıyoruz. #ArmenianGenocide”

Yeni Yorum