02 Aralık Cumartesi 2023

CHP'li Başarır'ın küfür iddiasına Bakan Soylu'dan repostlu yanıt: "Niçin zehirli yılan dendiğini daha iyi anladım. Allah milletimizi bunlardan korusun"

CHP'li Başarır'ın küfür iddiasına Bakan Soylu'dan repostlu yanıt: "Niçin zehirli yılan dendiğini daha iyi anladım. Allah milletimizi bunlardan korusun"

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda CHP'lilerle gerginlik yaşayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, annesine küfür edildiğini öne süren CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'a yanıt verdi. Soylu, "Niçin zehirli yılan dendiğini daha iyi anladım. Allah Milletimizi bunlardan korusun" dedi.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda sunum yaptığı sırada güldüğü iddia edilen CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'a sert sözlerle yanıt vermişti.

 

AK Partili ve CHP'li isimlerin karşı karşıya geldiği oturumda, Bakan Soylu'nun CHP'li Ali Mahir Başarır'a küfür ettiği iddia edildi. Başarır, katılığı bir televizyon programında da bu iddiasını sürdürdü.

 

BAKAN SOYLU'DAN CEVAP: BU KADAR ÇİRKİNLEŞMİŞ BİR SİYASETÇİ GÖRMEDİM

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya Instagram’dan Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’un postunu repost yaparak Ali Mahir Başarır'ın katıldığı canlı yayının videosunu paylaşlaştı. Bakan Yardımcısı Ersoy şu  ifadeler kullandı. Başarır'a neden zehirli yılan dendiğini anladığını belirten Soylu, "Yıllarca Kaymakamlık, Valilik, AFAD Başkanlığı, Milletvekilliği, Bakan Yardımcılığı yaptım. Ama bu kadar çirkinleşmiş bir siyasetçi görmedim. Yalanı bu kadar pervasız kullanan bir insan tanımadım. Niçin zehirli yılan dendiğini daha iyi anladım. Allah Milletimizi bunlardan korusun" diye konuştu.

utm_medium=copy_link

Yeni Yorum