24 Haziran Pazartesi 2024

CHP’li belediyelerden aldığı paraları Mustafa Selanik gibi trollere dağıttığı dava dosyalarına konu olan Kemal Özkiraz’dan fitne dolu masabaşı araştırma

CHP’li belediyelerden aldığı paraları Mustafa Selanik gibi trollere dağıttığı dava dosyalarına konu olan Kemal Özkiraz’dan fitne dolu masabaşı araştırma

CHP’ye yakınlığıyla bilinen Avrasya Araştırma’nın başkanı Kemal Özkiraz, yaptığı sözde anketlerle AK Parti içinde ve Cumhur İttifakı ortakları arasında fitne çıkarmak için algı operasyonları yürütüyor. HDP'den para aldığı belirtilen Özkiraz'ın, FETÖ sanık ve şüphelileriyle de yakın irtibatı görülüyor.

 

CHP ve HDP ile yakın ilişkisi bulunan Avrasya Araştırma'nın başkanı Kemal Özkiraz, yayınladığı sözde anketlerle Cumhur İttifakı ve hükümet içiresinde fitne ateşe yakmak için elinden geleni yapıyor. Antalya'da yaşayan Özkiraz hakkında bugüne kadar “sosyal paylaşım platformları üzerinden provokatif içerikli paylaşımlar yapma”, “Türkiye Cumhuriyeti devletini aşağılama”, “PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yapma” ve “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlarından işlem yapıldığı öğrenildi. 

 

Kemal Özkiraz, özellikle AK Parti'nin içini karıştırmak ve terör örgütlerinin hedefindeki bakanları “Erdoğan'a rakip” olarak gösterip görevden alınmalarını sağlamak için sosyal medya hesabında sürekli manipülatif anketler yapıyor. Anketleri nasıl yaptığı ve nasıl finanse ettiğiyle ilgili bilgileri ise sır gibi saklıyor. Özkiraz'ın son fitne çabası sözde “en çok sevdiğiniz siyasetçi” anketiyle oldu.

Ankete göre, en sevilen siyasetçi Mansur Yavaş olurken, ikinci sırayı Süleyman Soylu aldı. Üçüncü sırada Ekrem İmamoğlu yer alırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan dördüncü sıraya yerleşti. Özkiraz'ın bu anketle, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasına fitne sokmaya çalıştığı görülüyor. 

Fetö Sanıklarıyla Sıkı İrtibatlı

Gününün büyük bölümünü sosyal medyada geçiren Kemal Özkiraz'ın, Twitter’da fenomen olan ve “FETÖ üyeliği” suçundan tutuklanan @kacsaatolduson kullanıcı isimli hesabın yöneticisi Hüseyin Yılmaz, “FETÖ propagandası yapma” suçundan tutuklanan @ankara_kusu kullanıcı isimli hesabın yöneticisi Oktay Yaşar ve @MST_Selanik kullanıcı isimli hesabın yöneticisi Mesut Aykın ile sosyal medya üzerinden sıkı irtibat içinde olduğu biliniyor.

 

Sosyal Medyada Algı Operasyonu Yapıyor

 

Kemal Özkiraz'ın Twitter'da Gökhan Özbek, Levent Mazılıgüney, Ali Aktaş, Levent Özeren ve Fidel Okan gibi isimler ve HDP milletvekilleriyle ortak söylem geliştirip kampanya yaptığı belirlendi.

 

HDP’den ve Belediyelerden Para mı Alıyor?

 

Kemal Özkiraz'ın, HDP Genel Merkezi ve HDP'li belediyelerden para aldığı iddia edilirken, bu konuda bazı tespitlerin istihbarat raporlarına da girdiği belirtiliyor. Özkiraz'ın, tutuklu HDP'li eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'le de yakın irtibatta olduğu ifade edildi.

 

Kaynak: internethaber.com

Yeni Yorum