29 Şubat Perşembe 2024

CHP’li Belediyelerin Tiyatro ile LGBT Propagandası

CHP’li Belediyelerin Tiyatro ile LGBT Propagandası

Ekşi Sözlük'te bir kullanıcı, CHP'li ilçe belediyelerinin desteğiyle oynatılan tiyatro oyunlarında LGBT propagandası yapıldığını ifade etti.

 

“Zekiyim” adlı kullanıcı, entry’sinde şunları yazdı:

 

Chp’li bakırköy ve şişli belediyeleri aynen böyle yapıyor... 2 hafta önce gittiğim (ataköy yunus emre kültür merkezi’nde yazan: erdi ışık, yöneten: ali düşenkalkar, oyuncular: hatice aslan, devrim nas, hande soral, gülin iyidün, acelya devrim yılhan) ‘dali’nin kadınları’ adlı tiyatro oyununda buna açık açık şahit oldum. Oyuncular resmen lgbt’ye selam (kadının kadına sulanması vs) çakıyorlardı.

 

Başta tesadüf olduğunu düşündüm fakat şişli’de izlediğim başka bir oyun da bu düşüncemi doğruladı...

 

Dün akşam trump towers’da yönetmen nedim saban’ın yönetimindeki şen makas’ı -interaktif komedi- (oyuncular: melek baykal (muhteşem bir oyuncu), bülent seyran, özgür yetkinoğlu, cem güler, müge kement, jess molho) izledim. Dekordan kostümlere kadar kullanılan o renkler tesadüf olmazdı (kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi ve mor) oyunun parantez içinde interaktif olduğunu yazdım ya heh işte! Zurnanın zırt dediği yer burası oyuculardan bülent seyran ve jess molho seyircilerden transseksüel biriye pas veriyor... Trans birey de bütün endamıya ben buradayım diyordu. Bu da tesadüf müydü? Babayı tesadüftü!

 

Şişli belediyesi’nin ve belediye başkanı muammer keskin’in tansseksüellere olan ilgisini bilmeyen yoktur galiba...

 

Bu izlediğim iki oyun chp’nin son yerel seçimlerden bu güne lgbt’lilerin propagandasına olan desteğinin tüm hızıyla devam ettiğini gösteriyor.

 

İşin beni üzen yanı ise tiyatronun buna alet edilmesi... İzlediğim tiyatro oyununun seyirci kitlesinin çoğunluğunun lise ve üniversite öğrencilerinden oluşması da ayrıca düşünülmesi gerek bir durum. Algı, bilinçaltı.. Vesselam.

Yeni Yorum