24 Mayıs Cuma 2024

CHP'li Dursun Çiçek: HDP'li bir Bakan olabilir

CNN Türk yayınına katılan CHP eski milletvekili Dursun Çiçek,Millet İttifakı konuşulurken, seçimin kazanılması durumunda HDP'li bir bakan olabileceğini söyledi. Bu sözler sosyal medyadan büyük tepki aldı.

 

CHP eski milletvekili, emekli albay Dursun Çiçek, CNNTürk'te katıldığı bir yayında Millet İttifakı ile ilgili konuştu.

 

Dursun Çiçek, "Millet İttifakı seçimi kazanırsa HDP'li bir Bakan olabilir” açıklamasında bulundu. Millet İttifakı ile terör örgütü PKK'nın devletin içinde güçlenmesine katkı sağlanacağı olarak yorumlanan CHP'li Çiçek'in bu sözleri Twitter'da gündem olurken, çok sayıda tepki aldı.

Vatandaşlar Millet İttifakı'nın Kandil Kabinesi olacağı yorumlarında bulunurken, bakan tahminleri de yaptılar: "Pervin Buldan-Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Hüda Kaya-Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ahmet Türk-Millî Savunma Bakanlığı, Sırrı Süreyya-Millî Eğitim Bakanlığı..."

 

"SELAHATTİN DEMİRTAŞ İÇİŞLERİ BAKANI, PERVİN BULDAN SAVUNMA BAKANI"

 

Çiçek'in sözlerini eleştiren isimlerden AKParti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, "CHP'li Dursun Çiçek, "Millet İttifakı seçimi kazanırsa, HDP'lilere bakanlık veririz" dedi. Selahattin Demirtaş'ı İçişleri Bakanı, Pervin Buldan'ı Savunma Bakanı mı yapmayı planlıyorsunuz? Millet, kirli planlarınızı sandıkta başınıza yıkacak." dedi.

Yeni Yorum