20 Mayıs Pazartesi 2024

CHP'nin ‘Tek Parti’ devri özlemi Büyükçekmece Kaymakamlığı’ndan Canan Kaftancıoğlu’na Yalanlama

CHP'nin ‘Tek Parti’ devri özlemi Büyükçekmece Kaymakamlığı’ndan Canan Kaftancıoğlu’na Yalanlama

Büyükçekmece Kaymakamlığı'nın ilçedeki 18 mahalle muhtarına Kanal İstanbul projesi hakkında olumsuz yorum yapmamaları yönünde uyarıda bulunduğu iddiaları üzerine, CHP İstanbul il Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun "Atanmış memurlar seçilmiş muhtarlarımızı tehdit edemez" açıklamasına, Büyükçekmece Kaymakamlığından yalanlama geldi.

 

Kaymakamlık yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti:

 

Kaymakamlığımıza, bazı mahalle muhtarlarının vatandaşlarımızı Kanal İstanbul Projesi aleyhine muhtarlıklarına dilekçe vermeleri konusunda yönlendirdikleri ve bu şekilde toplanan dilekçeleri toplu bir şekilde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne ileteceklerine ilişkin vatandaşlarımızdan yoğun şikayetler gelmiştir ve halen gelmeye devam etmektedir.

Bu yoğun şikayetler üzerine; muhtarlarımıza, “dilekçe hakkının kişisel bir hak olduğu, bu hakkı vatandaşlarımızın doğrudan kendilerinin kullanabilecekleri, kamu görevi yürüten muhtarların toplu dilekçe almak, mahalle sakinlerini bu şekilde davranmaya yönlendirmek gibi kanuni bir görevleri olmadığı” hatırlatılmış ve vatandaşlar arasında muhtemel bir huzursuzluğa neden olunmaması için, muhtarlarımızın bu konuya dikkat etmeleri istenmiştir.

Bir kamu görevlisi olan muhtarlarımız, yetki ve görevlerini yerine getirmede azami dikkat ve özen göstermeleri, ilçemizin huzuru ve kamu düzeni açısından yasal mevzuat çerçevesinde hareket etmeleri konusunda bilgilendirilmiştir. 

Hiçbir vatandaşımızın kendi düşüncesi doğrultusunda hareket etmesini engelleyecek herhangi bir talimat ve uyarı söz konusu değildir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yeni Yorum