25 Haziran Salı 2024

Çin’deki nehri Fırat gibi gösterip siyanür aktığını iddia ettiler! İşte Fırat Nehri’nin son hali

Çin’deki nehri Fırat gibi gösterip siyanür aktığını iddia ettiler! İşte Fırat Nehri’nin son hali

Anagold Madencilik'in Erzincan İliç’teki maden işletmesindeki kaza sonrası tonlarca siyanürün Fırat Nehri'ne aktığını iddia ederek kırmızıya dönmüş bir nehrin fotoğrafını paylaşan FETÖ'cü hesapların yalanı kısa sürede ortaya çıktı. Fotoğrafını paylaştıkları nehrin Çin'de olduğu ortaya çıkarken, Fırat Nehri'nin tertemiz bir biçimde akarken görüldüğü son hali de paylaşıldı.

 

Çin’deki kırmızı renkli nehri, Fırat Nehri gibi paylaşarak algı operasyonu yapmaya çalışan FETÖ’cülerin oyunu tutmadı.

 

Anagold Madencilik’e ait Erzincan İliç’teki kompleks madeni işletmesinde, siyanür borusunun patladığı ve siyanürün çevreye yayılarak Fırat Nehri’ne karıştığı iddia edilmişti.

 

İnternet sitesinden yazılı bir açıklama yayımlayan şirket, dökülen solüsyonun içindeki siyanür miktarının 8 kg olduğu belirtilirken, hızlıca temizlendiğini vurgulanmıştı.

Buna rağmen Fırat Nehri üzerinden algı operasyonu yaparak hükümeti yıpratmaya çalışan FETÖ’cü hesaplar, Çin’deki kırmızı renkli bir nehrin fotoğraflarını Fırat Nehri gibi paylaşarak siyanür aktığı yalanını yaymaya çalıştılar.

FETÖ’cü hesapların kirli operasyonu kısa sürede ifşa olurken Fırat’ın son halini gösteren fotoğraflar nehrin tertemiz olduğunu herkese kanıtladı.

İşte Fırat Nehri’nin son hali:

Yeni Yorum