16 Nisan Salı 2024

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP işi gücü bıraktı kavga ediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP işi gücü bıraktı kavga ediyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince Sakarya'da düzenlenen mitingde konuştu. Erdoğan, '31 Mart seçimleri geleceğimiz adına çok kritik.' dedi. Muhalefete tepki gösteren Erdoğan, 'Muhalefet öyle bir halde ki dünya yansa umurlarında değil. Türkiye’nin ikinci büyük partisi saç saça baş başa kavga ediyor.' ifadelerini kullandı. Terörle mücadeleye vurgu yapan Erdoğan, 'Teröristlerin senaryosunu yırtıp attık. KAAN savaş uçağına, çeşit çeşit füze sistemlerine sahip olmak bizim için beka meselesidir.' şeklinde konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

 

Bu gece idrak edeceğimiz Berat gecenizi tebrik ediyorum. Başta Gazze’deki kardeşlerimiz olmak üzere mazlumların Allah yardımcısı olsun diye dua ediyorum.

 

Mayıs seçimleri bir dönüm noktasıdır. Millet olarak geriye baktığımızda nasıl bir badire atlattığımızı daha iyi anlıyoruz. Karşımızdaki ittifakın bugünkü durumunu gördükçe Türkiye'nin ve Türk milletinin verilmiş sadakası varmış diyoruz.

 

Sakarya yine destan yazdı. Yüzde 65 ile destek olan Sakaryalı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Sakarya inşallah 31 Mart’ta çok daha güçlü şekilde yanımızda olacaktır. Şu anda meydanda 60 bin kişi var.

 

Sakarya geleceğimize güvenle bakmamızın da teminatıdır. Milli mücadelede olduğu gibi 15 Temmuzda da hainlere geçit vermeyen şehir Türkiye Yüzyılı’nın parlayan şehridir.

 

'CHP İŞİ GÜCÜ BIRAKTI KAVGA EDİYOR'

 

Muhalefetin oyunlarına hiç gelmedi. Türkiye’nin ikinci büyük partisi saç saça baş başa kavga ediyor. Yaptıkları kongredeki şaibeler, aday belirlemede vahim iddialar duyduk. Muhalefet öyle bir halde ki dünya yansa umurlarında değil. Kendi şahsi çıkarlarından başka hiçbir şeyi gözleri görmüyor. Cumhurbaşkanı yardımcısı diye şehir şehir dolaştırdıkları isimlerin yarın ne olacakları belli değil.

 

'NEREDE BİR TERÖRİST VARSA BULUYORUZ BAŞINI EZİYORUZ'

 

Artık içerde terör örgütleri kalmadı. Hepsi de terk ettiler. Sınır ötesi harekatlarla senaryoyu yırtıp attık. İHA’larla SİHA’larla Akıncılarla bunları yok ettik. Mağaralarda yok ettik. Şimdi en son olarak KAAN’ı çıkardık. KAAN’la gökyüzü ile buluştuk.

 

Dünyada 5. nesil savaş uçağı yapabilen 4 ülke arasına girmemizin gururunu yaşamayanlar, dönüp kalplerindeki ülke ve millet sevgisini bir sorgulasın. Nerede bir terörist varsa buluyoruz başını eziyoruz. Türkiye için güçlü olmak mecburiyettir. Bizi düşmanlarımıza karşı koruyacak olan kendi imkan ve kabiliyetlerimizdir.

 

'FÜZE SİSTEMLERİNE SAHİP OLMAK BEKA MESELESİDİR'

 

BM işlevini yapmıyor. Batılı güçler İsrail'e destek veriyor. Tam 140 gündür İsrail'in işlediği insanlık suçlarını sadece seyrediyorlar. Öyle ki BM Güvenlik Konseyi, İsrail'e acil ateşkes çağrısı yapmıyor, yapamıyor. BM, İsrail’e acil ateşkes çağrısı yapmıyor, yapamıyor. Bizim başımıza da felaket gelse bundan farklı olmayacaktır. Terörle mücadelede ihtiyacımız olan silahları vermediler. 

 

Biz tabancamızı yapmaya başladık şimdi onlar bizden istiyor. KAAN savaş uçağına, Anadolu gemisine, Akıncı'ya, Kızılelma'ya, ANKA'ya, Altay tankına, çeşit çeşit füze sistemlerine sahip olmak bizim için beka meselesidir.

 

Ülkemizin her karış toprağı yatırımlardan istifade etti. Sakarya’da son 21 yılda 183 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık. 88 spor tesisi inşa ettik. 

 

4.5 milyar tutarında ihtiyaç sahiplerine kaynak aktardık. 23 hastanenin olduğu 59 sağlık tesisini açtık. Sakarya'yı hızlı tren ile kavuşturduk. 2 baraj, 4 gölet, 4 hidroelektrik santral inşa ettik. Yapımı süren 1000 yataklı Sakarya Şehir Hastanemizi inşallah en kısa sürede tamamlayıp hizmete açacağız. Yatırımları katlayarak artıracağız.

Yeni Yorum