24 Temmuz Çarşamba 2024

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan esir takası vurgusu: Kararlı şekilde sürecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan esir takası vurgusu: Kararlı şekilde sürecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Türkiye'nin arabuluculuğunda Rusya ve Ukrayna arasında gerçekleştirilen esir takasının önemli bir gelişme olduğuna vurgu yapan Erdoğan, "Esir takasında da 200 ismin üstünde durmuştuk. İsimlerinin hepsi bizde mevcut. Bunlar tamamiyle bizim misafirimiz. Bir tanesi sayın Putin üstünde durduğu isimdi. Biz bu ismi gönderdik. Süreci kararlı bir şekilde sürdürüp, sahip çıkıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başlıkları:

 

Attığımız adımda tahıl koridoru ve esir takası sürecinde hamdolsun 4 milyon tonu aşan bir gidiş oldu. hala devam ediyor. Rusya tarafından gelecek tahıl da çok önemli. Süreç başladığında en önemlisi gübre nakli meselesi. Bunu yapmamız gelişmiş ülkeleri de hareketlendirecektir.

 

Esir takasında da 200 ismin üstünde durmuştuk. Hepsi bizde mevcut. Bunlar tamamiyle bizim misafirimiz. Bir tanesi Putin üstünde durduğu isimdi. Biz bu ismi gönderdik. Süreci kararlı bir şekilde sürdürüp, sahip çıkıyoruz.

 

Ekonomi kurmaylarıyla toplantı

 

Sadece mir kart olayı değil, alternatif üzerinde duracağız. neler yapabiliriz ne gibi adımlar atabiliriz. diye çalışmalarımızı sürdüreceğiz

 

6'lı masaya tepki

 

Bu bizim derdimiz değil, onların derdi. Onarın derdi niye bizi gersin ki. Cumhur ittifakı kararlı şekilde yola devam ediyoruz. onlar da kararsız şekilde yola devam ediyor. Aramızdaki fark bu.

 

Central Park'taki yürüyüş

 

Hakikaten ummadığım beklemediğim şekilde farklı sorularla teveccühleirni gösterdiler. Bu bizi gerçekten mutlu etti. Dünyada bizi sevenlerimiz var. Bu da Türkiye'nin nerelere geldiğini ve yerleştiğini bakımından çok çok önemli.

Yeni Yorum