30 Eylül Cumartesi 2023

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Menderes'i anma mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Menderes'i anma mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Menderes ve arkadaşlarının haksız ve hukuksuz olarak idam edilmeleri tarihe kara bir leke olarak geçmiştir. Şehadetlerinin üzerinden geçen tam 62 yıla rağmen, Menderes ve arkadaşlarının aziz hatıraları milletimizin kalbinde yaşamayı sürdürüyor.' dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, idam edilişlerinin 62'nci yılında eski Başbakan Adnan Menderes, Maliye Bakanı Hasan Polatkan ve Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu'yu andı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı şu şekilde:

 

Menderes ve arkadaşlarının aziz hatıraları milletin kalbindedir. Şehadetlerinin 62. seneidevriyesinde merhum Adnan Menderes Fatih Rüştü Zorlu ve Hasa Polatkan’ı rahmetle yad ediyorum.

Menderes ve arkadaşlarının haksız ve hukuksuz olarak idam edilmeleri tarihe kara bir leke olarak geçmiştir. Hükümet olarak milletimizin güvenine layık olmak sandıkta namusumuza emanet ettiği iradesine gölge düşürmemek için çalışıyoruz. Kahraman milletimiz, 15 Temmuz’da çıplak elleriyle tankları durdurarak darbe defterini bir daha açılmamak üzere ülkemizde kapatmıştır.

Yeni Yorum