31 Ocak Salı 2023

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski bakan ve milletvekilleriyle buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski bakan ve milletvekilleriyle buluştu

Eski AK Partili bakan ve milletvekillerine seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu parti sizin evinizdir, insan kendi evine sahio çıkmak için davet beklemez.” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Kuruluşundan Günümüze Milletvekilleri ve İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Programa eski bakan ve milletvekilleriyle birlikte günümüzde bu görevleri yürütenler katıldı.

Çok sayıda eski bakan ve milletvekilinin olduğu programda tanıdık simalar oldukça fazlaydı.

 

ESKİ BAKANLAR VE MİLLETVEKİLLERİNDEN YOĞUN KATILIM

 

Eski Adalet Bakanları Cemil Çiçek, Mehmet Ali Şahin'in yanı sıra Eski Meclis Başkanları Bülent Arınç ve Köksal Toptan da yemekte hazır bulundu.

Programda AK Parti çatısı altında görev almış isimlere seslenen Erdoğan, kadro değişimlerinin birer bayrak yarışı olduğunu söyledi.

 

"ÜZERİME DÜŞENİ YAPTIM DİYEBİLECEĞİNİZ BİR GAYRET SARFETMENİZİ İSTİYORUM"

 

Erdoğan, eski bakan ve milletvekillerinin AK Parti için çalışmaya devam etmesini isteyerek, "Aktif çalışma hayatınız bittiğinde üzerime düşeni yaptım diyebileceğiniz bir gayret sarf etmenizi istiyorum." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, Türkiye ekonomisiyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

 

Erdoğan, "Vatandaşımızı enflasyona ezdirmemek boynumuzun borcudur" dedi.

 

"KADRO DEĞİŞİMLERİ BAYRAK YARIŞIDIR"

 

Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:

"AK Parti milletin partisidir. AK Parti millete hizmetkar olmak için göreve talip olmuş insanlardan oluşmaktadır. Kadro değişimleri de bayrak yarışıdır. AK Parti ailesi içinde yer alan her bir kardeşimin Türkiye'nin son 20 yılında elde edilen her bir kazanımında payı vardır. Partimizi büyük bir resim olarak değerlendiriyorum. AK Parti sizlerin evidir. İnsan kendi evine sahip çıkmak için davet beklemez. Sadece partimizin değil ülkemizin de en kıymetli birikimi buradadır.

 

"DAYANIŞMAMIZI GÜÇLÜ TUTARSAK ELDE EDEMEYECEĞİMİZ HİÇBİR ZAFER YOKTUR"

 

Türkiye'yi darbecilerin pençesinden beraber kurtardık. Bölgemizin yeniden şekillendirmeye çalıştığı şu dönemde sizleri bir kez daha saflarımızı sıklaştırmaya bir kez daha davet ediyoruz. Ülkemizi büyüterek, büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasını tamamlamak için yeniden, daha kararlı bir şekilde mücadele bayrağını yükseltelim diyorum. Kendi içimizde dayanışmamızı güçlü tuttuğumuz müddetçe üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir mesele, elde edemeyeceğimiz hiçbir zafer yoktur."

 

"2023'TE SEÇİM ZAFERİNİ BİRLİKTE KUTLAYACAĞIZ"

 

"Sizler başta olmak üzere AK Parti'nin her bir ferdi, muhalefeti cebinden çıkaracak güce sahiptir. İnşallah 2023'te seçim zaferini beraber kutlayacağız. Bu doğrultuda göstereceğiniz gayretler için şimdiden her birinize şükranlarımı sunuyorum. 2023 hedeflerimize ulaşıp kazanımları korumak için yeniden daha kararlı şekilde mücadele bayrağını yükseltmeliyiz. Bu hafta da Tokat Havalimanı'nın açılışını yapacağız."

 

"165 MİLYAR LİRALIK KAYNAK KULLANDIK"

 

"Önümüze çıkan fırsatları değerlendirmemizi sağlayacak yeni bir ekonomi programını hayata geçirdik. Hem kurdaki yükseliş hem de küresel emtiaya karşı vatandaşlarımızı koruyacak adımlar attık. Sadece elektrik, doğalgaz ve akaryakıt desteği için geçen yıl 165 milyar liralık kaynak kullandık. Vatandaşa verdiğimiz elektrik ve doğal gaz desteği yıl sonunda 200 milyar lirayı bulacaktır. Hayat pahalılığının önüne geçmek, vatandaşımızı enflasyona ezdirmemek görevimizdir."

Yeni Yorum