13 Temmuz Cumartesi 2024

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İcazeti yurt dışında arayan mandacılara 'yeter söz milletin' diyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İcazeti yurt dışında arayan mandacılara 'yeter söz milletin' diyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aday çıkarmayarak farklı gündemlerle bocalayan altılı masaya tepki göstererek, "14 Mayıs'ta bizimle yarışacak birini bulmaları kendileri için daha hayırlı. 14 Mayıs'ta icazeti yurtdışında arayan mandacılara da 'yeter söz milletin' diyeceğiz." ifadelerini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Denizli Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

 

"Bu gençlik var ya evelallah bu gençlik 14 Mayıs'ta sandıkları patlatacak Şu kızımıza bak, paradan altı sıfırı attık masadan da ataağız demiş. Biz altı sıfırları atmaya alıştık, onları da alıştırdık.

 

Allah sizlerden razı olsun. Sizlerin vasıtasıyla Denizli'nin tüm güzel insanlarına sevgilerimi saygılarımı gönderiyorum. Vefanın şehri Denizli’de bulunmaktan memnuniyet duyuyorum.

 

Bugün yaptığımız açılışlarla toplam tutarı 18 milyarı bulan yatırımı şehrimize kazandırmanın gururunu yaşadık.

 

Türkiye Yüzyılı'nı milletimizin ortak özlemi ve hayali ve Kızılelma'sı olarak görüyoruz. Türkiye Yüzyılı barışın, refahın, adaletin, demokrasinin ve kalkınmanın yüzyılıdır.

 

Ekonomisi kriz girdabında sürüklenen ülkemizi her yönde büyüterek bugünlere hazırladık. IMF'ye olan 23,5 milyarlık borcumuzu kapatarak ekonomik bağımsızlığımızı tescilledik.

 

CHP ve ortakları olmadık sebeplerle bizi engellemeye çalışırken biz ülkemize eserler kazandırdık., insanımızın sıkıntılarını çözdük, Türkiye'yi dünya ile yarışacak imkanlara kavuşturduk. Eski Türkiye'de lafla peynir gemisi yürütmeye çalışanlar eser ve hizmet siyasetinde yarışalım deyince kaçıyor. Gücünüz yetiyorsa hizmet kervanına katılacaksınız. Yoksa boş teneke gibi gürültü çıkarmaya devam edersiniz.

 

Milletin karşısına bir isimle çıkmak yerine bize sataşıyorlar Ortada kazanılmış bir seçim yok ama bunlar hangi koltuğa kimin oturacağının kavgasına düşmüş durumda. Hangi siyasi hokkabazlığı denerse denesinler mızrağı çuvala sığdıramazlar. Milletimizle bizim aramıza giremezler. Sandıkta hesap vermekten kaçamazlar.

 

Siyasi ayak oyunlarından medet ummak yerine 14 Mayıs'ta bizimle yarışacak birini bulmaları kendileri için daha hayırlı. 14 Mayıs'ta icazeti yurtdışında arayan mandacılara da 'yeter söz milletin' diyeceğiz.

 

Bu sene 6 milyonu aşkın gencimiz ilk defa sandık başına gidecek. 14 Mayıs'ta sandığın rengini gençler belirleyecek."

Yeni Yorum