23 Eylül Cumartesi 2023

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Kars-Erzurum arası 25 dakikaya iniyor'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Kars-Erzurum arası 25 dakikaya iniyor'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kars-Erzurum bölünmüş yolu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Başkan Edoğan, Karakurt-Horasan yolunun devreye girmesiyle Kar-Erzurum arasının 46 dakikadan 25 dakikaya ineceğini duyurdu.

 

Recep Tayyip Erdoğan Kars’taki "Sarıkamış-Karakurt-Horasan Yolu Açılış Töreni"ne Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katıldı.

 

"Kars'ı bölgesel ticarette bir üst aşamaya taşıyacak bir yatırımı, Karakurt-Horasan yolunun 40 kilometrelik bölümünü devreye alıyoruz." diyen Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu:

 

"TEHDİTLER KARŞISINDA EĞİLİP BÜKÜLENLERDEN OLMADIK"

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tehditler karşısında sinen, pusan, eğilip bükülenlerden olmadık. Hep dik durduk, sağlam durduk. Suriye'de adaletin, Irak'ta barış ve istikrarın, Libya'da meşruiyetin yanında tavır alırken daima şahsiyet ve haysiyetle davrandık. Azerbaycanlı kardeşlerimizin mücadeleleri neticesinde hamdolsun bugün Karabağ semalarını artık paçavralar değil, hilal ve yıldız süslüyor. Azerbaycan bayrağı şehitlerimizin kahramanlıklarının timsali olarak Dağlık Karabağ'da gururla dalgalanıyor. Karabağ'da kazanılan zafer hem uluslararası hukuk hem diplomasi hem de askeri açıdan Azerbaycan'a anasının ak sütü gibi helaldir." ifadelerini kullandı.

 

"Türkiye olarak her zaman ve her yerde olduğu gibi hakkın, hakikatin, mazlumun yanında yer almayı, bu doğrultuda söz söylemeyi ve siyaset izlemeyi sürdüreceğiz." diyen Erdoğan, "Eserden yana nasipsiz olanların içlerindeki kin ve nefretin gözlerini kör etmesi, kalplerini karartması, dillerini çatallaştırması, bizi yolumuzdan alıkoyamaz tam tersine şevkimizi artırır." şeklinde konuştu.

 

Yeni Yorum