30 Eylül Cumartesi 2023

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yarın sandıkta fire vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yarın sandıkta fire vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beykoz Halk Buluşması'nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tıpkı bugün bu meydana koştuğumuz gibi yarın da sandıklara koşuyor muyuz? Yarın sandıkta fire vermeyeceğiz. Gidemeyen varsa onları da teşvik edeceğiz" dedi.

 

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

 

70 bin şu anda katılım var. Şimdi burada 70 bin katılım olduğuna göre bu akşam durmak yok. Bütün eş dost hepsini arıyor muyuz? Sandığa gitmeye teşvik ediyor muyuz? Sevgili Beykozlular, sizleri en kalbi duygularımla saygıyla selamlıyorum. Tüm Beykoz'a selamlarımı gönderiyorum. Bugün Beykoz yine bir başka güzel, bir başka muhteşem.

 

"YARIN SANDIKTA FİRE VERMEYECEĞİZ"

 

Bu meydanda sadece kem gözleri kıskandıran büyük bir sevdayı değil tarihi bir zaferin işaretini görüyorum. On binlerce nefer görüyorum. Bu meydanda özgür iradesine zincir vurdurmayan demokrasi kahramanlarını görüyorum. 28 Mayıs'ta dalga dalga yükselecek sadanın müjdesini görüyorum. Bu coşkuyu asla kaybetmeyeceğiz değil mi? Tıpkı bugün bu meydana koştuğumuz gibi yarın da sandıklara koşuyor muyuz? Yarın sandıkta fire vermeyeceğiz. Gidemeyen varsa onları da teşvik edeceğiz. 14 Mayıs'ta yarım bıraktığımız işi ezici bir çoğunlukla tamamlıyor muyuz? Provokasyonlara prim vermeyeceğiz. Soğukkanlılıkla hareket edeceğiz.

 

"YARIN AKŞAM ÖYLE BİR KAZANACAĞIZ Kİ, KİMSE KAYBETMEYECEK"

 

Yarın akşam öyle bir kazanacağız ki, kirli eller dışında, kimse kaybetmeyecek. Öyle bir kazanacağız ki Kandil'den Türk siyaseti dizayn etmek isteyenler dışında hiç kimse üzülmeyecek. Öyle bir kazanacağız ki tüm Türkiye, milletimiz kazanacak. Demokrasimiz kazanacak. Hangi siyasi partiye gönül verirse versin tüm seçmenler kazanacak.

 

Şu ana kadar, yurt dışındaki 2 milyon vatandaşımız oy kullandı. PKK onlara saldırıyor ama onlar oylarını cesaretle kullandılar. İnşallah o torbalardan da gümbür gümbür Cumhur İttifakı çıkacak.

 

Bu sahtekarlar kadınlar kaybedecek diyor, kadınlar niye kaybedecek. 21 senedir bu ülkenin kadınları hiç kaybetti, hep kazandı Bay Kemal. Nur Serter İkna odalarında kızların başını açmaya çalıştı. Şimdi nerede Nur Serter yok. Ama sen göstermelik olarak başörtülü kızlarımızı, bayanları alıyorsun, onlara bir rozet takarak biz başörtüye karşı değiliz diyorsunuz. Ya bırak bu sahtekarlığı, bu cambazlığı bırak. Artık biz sizin cemaziyülevvelinizi biliyoruz, ne olduğunuzu biliyoruz. Biz kimsenin dışlanmadığı bir Türkiye'yi kurduk. Benim kızım kızlarım İmam Hatip okulunun kapısından çevrildiler. Ben kızımı bir arkadaşım müdür olduğu okula göndermek zorunda kaldım.

 

"BEYKOZ'DAN REKOR BEKLİYORUM"

 

Beykoz'dan bu sefer rekor bekliyorum. Rekora hazır mıyız, sandıkları patlatmaya hazır mıyız? Beykoz 28 Mayıs'ta durmak yok yola devam diyor muyuz? 28 Mayıs'ta sandıkları patlatıyor muyuz? Bunun için son ana kadar çalışıyor muyuz. Beykoz maşallah yarına hazır.

 

"CUMHUR İTTİFAKI SANA 'HADİ ORADAN' DİYECEK"

 

Bay Bay Kemal, sen hukuk nedir bilmiyorsun. Bir defa parlamentoda şu anda senin sayın ne? Hiç, düştün geri. Gittin 40 tane milletvekilini yüzde 1 oyu olanlara verdin. Hani sen hesap uzmanıydın ya? Şu anda biz Cumhur İttifakı olarak 323'le parlamentodayız. Biz yasal düzenleme yapabilecek güçteyiz, senin yasal düzenleme yapma gücün yok. Kime geleceksin? Cumhur İttifakı'na geleceksin. Cumhur İttifakı sana ne diyecek? 'Hadi oradan.' Bu komisyonlardan geçmeyi gerektirir. Senin komisyonlarda yeterli sayın yok, Genel Kurul'da yok. Önce sen hukuku öğren. Parlamento hukukunu öğren.

 

İstanbul'la birlikte 81 ilimizin tamamına mührümüzü vurduk. Yavuz Sultan Köprüsü'nü kim yaptı? Bir de bunlara sorun ya Bay bay Kemal siz ne yaptınız? 4 yıldır bu Ekrem İstanbul'da belediye başkanı. Ne yaptı? CHP demek ne demektir çöp, çamur, çukur. Kemal efendi nerede Bodrum'da, nerde Van'da Seçim mitinginde. Sana ne Van'dan.

 

Kardeşlerim bunlar talimatı Kandil'den alıyor. Biz talimatı Allah'tan ve milletten alıyoruz. Aramızdaki fark bu. Cudi'de bu teröristleri inlerinde öldürdük mü, Gabar'da, Tendürek'te öldürdük.

Diyarbakır'da 51 Kürt kardeşimizi Selo'nun talimatıyla öldürdüler mi? Ne diyor bay bay Kemal, Selo'nun çıkmasını istiyorsanız bana oy vereceksiniz diyor.

 

Herkesin hayatına dokunan nice işler yaptık. Bay bay Kemal sen bizim bayrak sevgimizle aşık atamazsın. Bay bay Kemal Kandil'den aldığı talimatla konuşuyor. Sen bayraksızlarla yürüyorsun. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Bay bay Kemal çıkmış şimdi milliyetçi olmuş. Öyle masa yumruklamakla milliyetçi olunmaz. Kandil'le Pensilvanya'yla kol kola girenlerden milliyetçi olmaz. Meydan meydan dolaşıp eli kanlı katillere özgürlük isteyenden de milliyetçi olmaz. Londra'dan 300 milyar dolar alacakmış. İnandınız mı? Sana delikli kuruş vermezler, delikli kuruş. Milliyetçilik eserle olur. Şu büyük şehirlerde ne yaptınız? İstanbul'da ne yaptınız, rezalet. Ankara'da ne yaptınız, İzmir'de, rezalet.

 

Milliyetçilik ay yıldızlı al bayrağa uzanan kirli elleri kırmakla olur. Milliyetçilik kendi kararlarını kendisi almakla olur. Biz Cumhur İttifakı olarak işte bunu yaptık, başardık. Türkiye Cumhuriyeti'nin şerefine leke sürdürmedik. Ne hak yedik, ne emperyalist güçlerin hakkımızı yemesine izin verdik. Milletimizin huzuruna yeni bir teklifle çıkıyoruz. Bunun adı ne, Türkiye Yüzyılı.

 

Doğal gazı ücretsiz almaya başladınız mı? Daha çok koşturacak daha fazla ter dökeceğiz. Gençlerimize yönelik daha çok proje üreteceğiz. Depremzedemizin yarasını daha hızlı saracağız. Sizlerin desteği ve duasıyla yapacağım. Gizlimiz saklımız yok. Kapalı kapılar ardında verilen sözler yok. Sadece samimiyet var. 

 

"KUMAR MASASININ TEK KAYBEDENİ CHP'DİR"

 

Kaset kumpasıyla, 99 yıllık partiyi 3 ayda talan ettiler. Radikal tiplerin oyuncağı haline dönüştü. Batan geminin malları gibi her gelen CHP'den bir şey alıyor. 6 benzemezi bir araya getirerek Halil İbrahim sofrası kurdu. Fakat bu masanın bizzat ortağı tarafından bir kumar masası olduğu söylendi. Yaklaşık 40 vekili cebe koyarak masadan kalktılar. 6'yla başlayıp 11'e çıkan kumar masasının tek kaybedeni CHP ve CHP seçmenidir.

 

"5 YIL DAHA BU GÖREVE TALİBİZ"

 

Erdoğan bu ülkenin başında olduğu sürece siz bunların hiçbirini yapamazsınız. Kandil'i de bunların başına çökerteceğiz. Yarın sandıklara gittiğimizde bunların hesabını soracağız. Siyaset millet için milletle beraber yapıldığında anlamlıdır. Sandıkta verilen her oyu kutlu bir emanet olarak gördük. Ne terör örgütlerinin ne de Türkiye düşmanı odakların bu emaneti gasbetmesine izin vermedik. Gece gündüz demeden çalıştık. 

Yarın çok hayati bir karar vereceğiz. 5 yıl daha bu göreve talibiz. Son 21 yıldır milletimiz bize emanetti. Yarın biz de millete emanetiz.

 

Sandıklar size emanet.

Yeni Yorum