15 Haziran Cumartesi 2024

Cumhuriyet Gazetesi’nin “Resmen ilan edildi: Savunma sanayisinin göz bebeği ASELSAN 'QATAR'lı oldu!” yalanı!

Cumhuriyet Gazetesi’nin “Resmen ilan edildi: Savunma sanayisinin göz bebeği ASELSAN 'QATAR'lı oldu!” yalanı!

ASELSAN Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, Cumhuriyet Gazetesi’nin Aselsan'a karşı yürüttüğü karalama kampanyası ve yalan haberlerine ilişkin hukuki süreç başlattıklarını duyurdu.

 

Görgün, CHP Milletvekili Mahmut Tanal’ın Aselsan  ile ilgili iddialarını “Resmen ilan edildi: Savunma sanayisinin göz bebeği ASELSAN 'QATAR'lı oldu!” başlığı ile haberleştirerek karalama ve yalan haber yapan Cumhuriyet Gazetesi hakkında hukuki süreç başlattıklarını duyurdu.

 

Güngör resmi Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, “Bu haber başlığı aldatıcı ve gerçeği yansıtmayan bir başlıktır. Türk milletinin göz bebeği ASELSAN, küresel bir Türk şirketi olarak, 12 farklı ülkede aktif faaliyet göstermekte, 73 ülkeye ihracat yapmaktadı. Global pazarlarda faaliyet yürüten şirketimiz, yurt dışında da açtığı ofislere verdiği ismini ve markasını tescil faaliyetleri ile korumakta ve bunu rutin bir uygulama olarak gerçekleştirmektedir. Sözü geçen ASELSAN QSTP-B adlı Katar’daki şubemiz %100 ASELSAN’a ait olup 19 Ocak 2021 tarihinde KAP’ta ilan edilmiştir. Millî değerlerimizi yıpratmak yanlıştır, milletimize haksızlıktır. ASELSAN hakkındaki gerçek dışı iddialara ve bu iddiaları kaynak  göstererek yapılan haber ve paylaşımlara karşı tüm hukuki süreçlerimiz başlatılmıştır.” dedi.

Yeni Yorum