20 Mayıs Pazartesi 2024

Demokratlar Platformu’ndan Merdan Yanardağ’ın skandal sözlerine tepki

Demokratlar Platformu’ndan Merdan Yanardağ’ın skandal sözlerine tepki

Tele-1 televizyonunda Merdan Yanardağ'ın Adnan Menderes ile ilgili skandal sözlerine Demokratlar Platformu sert tepki gösterdi. Kanal önüne siyah çelenk bırakan platform üyeleri akabinde basın açıklaması yaptılar.

 

Tele1 televizyonunda Merdan Yanardağ’ın Adnan Menderes ile ilgili skandal sözlerine tepkiler devam ediyor. Tele1 binasına siyah çelenk bırakan Demokratlar Platformu adına açıklama yapan Harun Hınız  “Yıllarını Türk Demokrasinin her türlü vesayetten kurtulması için vakfetmiş insanların bir araya geldiği ve özgürce siyaset yaptığı bir oluşum olan DEMOKRATLAR PLATFORMU olarak, vesayet odaklarının son günlerdeki sözcülüğüne soyunduğu anlaşılan TELE1 Kanalında program yapan Merdan Yanardağ isimli şahsın, Türk Demokrasi tarihinin kilit taşı olan ve 27 Mayıs zulmünün, demokrasi katliamının mağduru merhum başvekil Adnan Menderes’ye yönelik iğrenç iftiralarını ve ithamlarını kınıyor, kendisine iade ediyoruz.” dedi

 

DEMOKRATLAR PLATFORMU BASIN AÇIKLAMASI

 

Yıllarını Türk Demokrasinin her türlü vesayetten kurtulması için vakfetmiş insanların bir araya geldiği ve özgürce siyaset yaptığı bir oluşum olan DEMOKRATLAR PLATFORMU olarak, vesayet odaklarının son günlerdeki sözcülüğüne soyunduğu anlaşılan TELE1 Kanalında program yapan Merdan Yanardağ isimli şahsın, Türk Demokrasi tarihinin kilit taşı olan ve 27 Mayıs zulmünün, demokrasi katliamının mağduru merhum başvekil Adnan Menderes’ye yönelik iğrenç iftiralarını ve ithamlarını kınıyor, kendisine iade ediyoruz.

 

Merdan Yanardağ’dan çok daha güçlü, çok daha donanımlı ve itiraf edelim ki çok daha akıllı insanlar, Adnan Menderes ve arkadaşlarına attıkları iftiralardan ve yaptıkları zulümden hiçbir şey elde edememişler, kamu vicdanında mahkum olmuşlar ve milletin vicdanında mahkum olmuşlardır. Aynı yoldan giden Merdan Yanardağ’ın akibetinin farklı olmasını beklemek için bir sebep yoktur.

 

Ucuz iftiralarının ve mesnetsiz yorumlarının tarihi gerçekleri örtemeyeceği açıktır. Bizim üzüntümüz, bir milli değer haline gelmiş Adnan Menderes’e atılan bu iftiraların yanında basın kimliği taşıyan bazı insanların hala vesayetin borazanlığını yapma noktasındaki ısrarı ve umutsuz hezeyanlarıdır. Tarihin en ahlaksız askeri darbesinin üzerinden 60 yıl geçtikten sonra birilerinin hala gerekli demokrasi erdemini gösterememesi, yalan ve iftiralarla bu toplumun hassas değerlerini hedef alması, bundan popülerlik rantı beklemesi üzücüdür.

 

Tesellimiz, tarihin ve kamu vicdanının Merdan Yanardağ’a da tıpkı 60 yıl önceki efendilerine yaptığı muameleyi yapacak olmasıdır.

 

Sözkonusu televizyon kanalını ve müfteri Merdan Yanardağ’ı tekrar kınadığımızı ve özüre davet ettiğimiz hususunu, kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

Yeni Yorum