20 Mayıs Pazartesi 2024

DİSK Yine Arbede Çıkardı

DİSK Yine Arbede Çıkardı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Beşiktaş'taki genel merkez önünde toplanan DİSK yöneticileri ve beraberindeki grup, bu sene de inatlarından vazgeçmeyip Taksim Meydanı'na yürümek istedi.

 

POLİSTEN HATIRLATMA

 

Polis, sokağa çıkma kısıtlamasını hatırlatmasına rağmen Taksim’e yürümekte ısrar eden gruba bu sefer yürüyüşe Valiliğin de izin vermediği hatırlatıldı.  Polisin, grup temsilcilerini araçlarla Kazancı yokuşuna götürme teklifine de burun kıvırıp yürümekte ısrar eden DİSK’liler arbede çıkardı.

 

ÇERKEZOĞLU GÖZALTINDA

 

Aralarında DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun da bulunduğu 15 kişi gözaltına alınarak polis minibüsüne bindirildi. Gözaltına alınanlar emniyet müdürlüğüne götürüldü.

 

SENDİKALAR ÇELENK BIRAKTI

 

Öte yandan Birleşik Kamu İş, Enerji-Sen, Hak İş, Hak-Sen, Nakliyat İş, Sahim-Sen, Sime-Sen ve Türk İş Sendikaları organizesinde, 10.00-11.30 saatleri arasında 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kapsamında 10 kişiyi geçmeyecek şekilde Taksim Anıtı’na çelenk bırakma etkinliği normal olarak sona erdi.

 

Ayrıca DİSK'e ait çelenk; 5 HDP vekili, 3 CHP milletvekili, 1 TİP vekili olmak üzere toplam 9 milletvekili tarafından 12.40 itibariyle Taksim Anıtı’na bırakıldı.

Yeni Yorum