30 Eylül Cumartesi 2023

Dubai'de kiminle görüştü?

Dubai'de kiminle görüştü?

FETÖ'nün Orta Asya ayağını yürüten ve geçtiğimiz günlerde MİT tarafından başarılı bir operasyonla yakalanan Orhan İnandı, Orta Doğu'da terör trafiğini yürüten BAE'ye bir çok kez gittiği tespit edildi. İnandı'nın bu seyahatleri akıllara Dubai'de kiminle görüştü? sorusunu getirdi.

 

Diriliş Postası’nın haberine göre; MİT tarafından Kırgızistan’da yakalanan FETÖ’nün Orta Asya İmamı Orhan İnandı’nın 2014-2018 yılları arasında yurt dışına 27 seyahat gerçekleştirdiği, özellikle 15 Temmuz darbe girişimini fonlayan Birleşik Arap Emirlikleri’ne defalarca gittiği öğrenildi.

 

27 DEFA SINIRI GEÇMİŞ

 

FETÖ’nün Orta Asya İmamı Orhan İnandı’nın yurt dışı trafiği ortaya çıktı. Hem Türk hem de Kırgızistan pasaportu bulunan FETÖ’cü İnandı’nın Türk pasaportuyla 2014-2018 yılları arasında sınırı 27 defa geçtiği ve Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, Hindistan, Azerbaycan’a gittiği tespit edildi.

 

DEFALARCA RUSYA’YA GİTTİ

 

FETÖ’nün Orta Asya elebaşı İnandı, 2018 yılından itibaren ise yurt dışı seyahatleri için Kırgızistan pasaportunu kullandı. Orhan İnandı, 2018 yılından sonra MİT tarafından yakalanana kadar Kırgızistan pasaportuyla 9 kez Rusya, Kazakistan ve Hindistan’ın yolunu tuttu.  

 

DAHLAN’A MI GİTTİ?

 

İnandı’nın yurt dışı trafiğinin merkezinde bulunan Birleşik Arap Emirlikleri’nin kaos organizatörü Muhammed Dahlan aracılığıyla FETÖ’ye 15 Temmuz darbe girişimi için 3 milyar dolar fon sağladığı deşifre olmuştu. Öte yandan sorgusu süren İnandı’nın gözaltı süresi de 2 gün uzatıldı.

Yeni Yorum