20 Haziran Perşembe 2024

Ekrem İmamoğlu’nun bütün ayak oyunlarını ifşa etti… Gazeteci Nedim Şener, İBB sözcüsü Murat Ongun’un karizmasını fena çizdi

Ekrem İmamoğlu’nun bütün ayak oyunlarını ifşa etti… Gazeteci Nedim Şener, İBB sözcüsü Murat Ongun’un karizmasını fena çizdi

Gazeteci Nedim Şener, dün katıldığı TVNET canlı yayınında, İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki (İBB) terör iltisaklı personellere ilişkin çarpıcı ifadeler kullandı. HDP'ye diyet ödemek için İBB'de yüzlerce personelin işe alındığını ve bu kişilerin maaşlarından terör örgütü için kesinti yapıldığını iddia eden Şener'in sözleri ülke gündemine oturdu. Şener'in, söz konusu açıklamalara yer verdiği video paylaşımının altına yorum yapan İBB Sözcüsü Murat Ongun, onlarca iddiadan sadece 'yardım kartı' kısmını ispat etmesini istedi. Şener, iddianameden söz konusu kısmın görüntülerini paylaşarak iddiasını ispatladı.

Dün akşam saatlerinde TVNET'te canlı yayınlanan Net Bakış programında, İBB'nin iş verdiği terör iltisaklı kişilere ilişkin hazırlanan iddianameden detayları veren Nedim Şener, çarpıcı iddialarda bulundu.

 

CHP ve İYİ Parti'nin HDP'yi yanında tutarak, İstanbul seçimlerini kazanmanın diyetini ödediğini vurgulayan Şener, "HDP'nin desteğini almak için bu tür tavizler vermek zorunda kalıyorlar. İmamoğlu her şeyin farkında. Ortaya konan iddialar çok somut. PKK'ya bağlı dernek referansıyla İBB'de işe başlayanlar var ve maaşlarından her ay para kesilerek örgüte gönderiliyor. O yüzden panik halinde Anıtkabir'e gidip açıklama yapıyorlar" diye konuştu.

 

İBB SÖZCÜSÜ ONGUN İDDİALARDAN YALNIZCA BİR TANESİNE KARŞI ÇIKTI

 

Açıklamalar, İBB Sözcüsü Murat Ongun'u rahatsız etti. Şener'in söz konusu açıklamalara yer verdiği video paylaşımının altına yorum yapan İBB Sözcüsü Murat Ongun, onlarca iddiadan sadece 'yardım kartı' kısmını ispat etmesini istedi.

 

ŞENER BELGELERİ PAYLAŞTI: 300 YETERLİ BİR RAKAM MI?

 

Ongun'un, "335 sayfalık iddianamede böyle bir ifade yok. 'Yüzlerce yardım kartı' ifadeni ispat etmeni bekleyeceğiz" sözlerine iddianamelerden görsellerle yanıt veren Şener, "İddianamedeki bilgilere ve sizin İSPER personeli olanların telefon konuşmalarına göre; İBB’nin yardım kartlarının 300 tanesinin PKK'lı teröristlerin ailelerine dağıtılması yeterli bir rakam mı?" dedi.

Yeni Yorum