19 Nisan Cuma 2024

Ekrem İmamoğlu zam karnesi! İstanbul’da ulaşıma yüzde 35 zam yaptı

Ekrem İmamoğlu zam karnesi!  İstanbul’da ulaşıma yüzde 35 zam yaptı

Ekrem İmamoğlu göreve geldiği günden beri halk ile dalga geçmeye devam ediyor. 23 Haziran seçimleri sonrasında göreve gelen CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu meydanlarda Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile birlikte verdiği ‘işten çıkarma olmayacak’ sözünü tutmayarak 5 bine yakın işçiyi kapının önüne koymasının ardından şimdi de İBB iştiraklarına ait üren ve hizmetlerde zam üstüne zam yapmaya devam ediyor.

 

İstanbul'da taksilere, suya, otoparka, halk ekmeğe gelen zamların ardından bir fiyat arışı da toplu taşımada gerçekleşti.

 

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İstanbul'da ulaşıma yüzde 35 zam kararı alındığını duyurdu. Zam, İBB tarafından da resmi açıklamayla duyuruldu. Zam, 10 Şubat Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı Afet Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleşen Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısında özel halk otobüsü, İETT, metro ve metrobüs tarifelerinde en kısa mesafe ücreti 2,60 TL'den 3,50 TL'ye yükseltilmesi için karar alındı. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) zammı duyurmuştu.

 

İBB de akşam saatlerinde yaptığı basın açıklamasıyla zammı duyurdu

 

İBB tarafından yapılan açıklamada, 10 Şubat Pazartesi günü uygulamaya konulacak yeni tarifede tam elektronik bilet 3,50 lira, öğrenci bileti 1,75 lira, tam Mavi Kart 275 lira, öğrenci mavi kartının fiyatı ise 50 lira olarak belirlendi.

 

İmamoğlu, “İstanbul’da ulaşımı ucuzlatacağız” demişti.

 

 

Yeni Yorum