20 Mayıs Pazartesi 2024

Emine Erdoğan, Twitter'dan aşure tarifi paylaştı: Şeker kullanmadım, üzüm pekmeziyle tatlandırdım

Emine Erdoğan, Twitter'dan aşure tarifi paylaştı:  Şeker kullanmadım, üzüm pekmeziyle tatlandırdım

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Twitter'dan aşure tarifi paylaştı: Tarifini paylaştığım aşure, herkesin çok iyi bildiği, yüzyıllardır mutfaklarımızda pişirilen geleneksel bir reçete. Yurdumuzun dört bir yanından sofralarımıza ulaşan yerel ürünlerle hazırladığım aşurede şeker kullanmadık. Onun yerine kuru meyveler ve biraz da üzüm pekmeziyle tatlandırdık.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Aşure günü dolayısıyla paylaşım yaptı. 

Erdoğan, Twitter adresinden yaptığı paylaşımda, "Aşure'ye vazgeçilmez tadı katan, reçetesinde gizli sevgi, birlik ve hoşgörü malzemesidir. Aşure Günü'nün taşıdığı güzide anlamlarla, tüm İslam alemine ve insanlık ailesine barış ve huzur getirmesini diliyorum. Allah tuttuğumuz Muharrem oruçlarını kabul buyursun. Kerbela'nın kalplerimizde hiç dinmeyecek acısı, sevgi ve kardeşlikle birbirimize tutunmanın önemini bizlere bir kez daha hatırlatsın" ifadelerini kullandı.

 

"GELENEKSEL BİR REÇETE..."

 

Erdoğan, yaptığı paylaşımda pekmezli aşure tarifi de vererek şunları kaydetti:

"Tarifini paylaştığım aşure, herkesin çok iyi bildiği, yüzyıllardır mutfaklarımızda pişirilen geleneksel bir reçete. Aşure paylaşmaktır, komşularımıza ulaştırmayı unutmayalım.

 

Yurdumuzun dört bir yanından sofralarımıza ulaşan yerel ürünlerle hazırladığım aşurede şeker kullanmadık. Onun yerine kuru meyveler ve biraz da üzüm pekmeziyle tatlandırdık. Bu lezzetli, sağlıklı tarifin, sofralarınıza neşe getirmesini diliyorum."

Yeni Yorum