29 Şubat Perşembe 2024

Emniyet: Söz konusu şahısın, Cumhurbaşkanlığında herhangi bir görevinin bulunmadığı tespit edilmiştir. “Kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi” gerekçesi ile gözaltına alınmıştır

Emniyet: Söz konusu şahısın, Cumhurbaşkanlığında herhangi bir görevinin bulunmadığı tespit edilmiştir. “Kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi” gerekçesi ile gözaltına alınmıştır

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, “Erdoğan'ın koruması olduğu iddia edilen Hakan Tek’nin para videoları ortaya çıktı” başlıklı haber üzerine basın açıklaması yayınladı. Yapılan açıklamada, “Dezenformasyon yapan şahsın, “Cumhurbaşkanlığı’nın yakın koruması olduğu” iddiası asılsızdır. Söz konusu şahsın, Cumhurbaşkanlığında  herhangi bir görevinin bulunmadığı tespit edilmiştir. Özel bir şirkette şoför olarak çalışan H.T, “Kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi” gerekçesi ile gözaltına alınmıştır.” denildi.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle;

 

“Bazı sosyal medya platformlarında yer alan “Erdoğan'ın koruması olduğu iddia edilen H.T.’nin para videoları ortaya çıktı” başlıklı haber üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunluluğu doğmuştur.

 

Bahse konu iddia üzerine başlatılan incelemede, 1989 Kayseri doğumlu olduğu tespit edilen şahsın, Kocasinan / KAYSERİ adresinde ikamet kaydının olduğu anlaşılmıştır.

 

Dezenformasyon yapan şahsın, “Cumhurbaşkanlığı’nın yakın koruması olduğu” iddiası asılsızdır. Söz konusu şahsın, Cumhurbaşkanlığında  herhangi bir görevinin bulunmadığı tespit edilmiştir. Özel bir şirkette şoför olarak çalışan H.T, “Kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi” gerekçesi ile gözaltına alınmıştır.

 

Son dönemde Türk Polis Teşkilatına yönelik iftira kampanyasının son halkası olarak değerlendirilen iddiayı gündeme taşıyan hesaplar hakkında gerekli tespitler yapılmış olup adli mercilere suç duyurusunda bulunulacaktır.”

Yeni Yorum