22 Ocak Cumartesi 2022

Emniyet'ten 'Türkeş etkinliği' açıklaması: Çevik Kuvvet, grupları ayırmış ve olay sonlandırılmıştır

Emniyet'ten 'Türkeş etkinliği' açıklaması: Çevik Kuvvet, grupları ayırmış ve olay sonlandırılmıştır

Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Etkinliğe katılımcı gibi gelen şahıslarla etkinliği düzenleyenler arasında salon içerisinde arbede çıkmış, görevli personel ve Çevik Kuvvet personelimiz salon içerisine girerek grupları ayırmış ve olay sonlandırılmıştır" denildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, MHP'nin kurucu ismi Alparslan Türkeş'i anma etkinliğinde çıkan kavga ile ilgili açıklama yaptı.

 

Açıklamada, her etkinlikte olduğu gibi Türkeş için gerçekleştirilen anma gününde de gerekli risk değerlendirmesi yapılarak İl Emniyet Müdür Yardımcısı emrinde yeteri kadar personel görev aldığı belirtildi.

 

Organizasyonu düzenleyen kuruluşun katılımcı sayısı ve isimlere ilişkin emniyeti önceden bilgilendirmediği ve sebeple tüm katılımcıların üst araması yapılarak içeri alındığı belirtilen açıklamada, "Etkinliğe katılımcı gibi gelen şahıslarla etkinliği düzenleyenler arasında salon içerisinde arbede çıkmış, görevli personel ve Çevik Kuvvet personelimiz salon içerisine girerek grupları ayırmış ve olay sonlandırılmıştır" denildi.

Yeni Yorum