25 Haziran Salı 2024

‘Erdoğan, Arınç'la yolunu resmen ayırdı!'

‘Erdoğan, Arınç'la yolunu resmen ayırdı!'

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Bülent Arınç ile ilgili yaptığı açıklamaya değindi. Hakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Arınç’la yolunu resmen ve alenen ayırdığı görüşünü savundu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala için tahliye isteyen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın sözlerine sert tepki gösterdi.

 

Erdoğan, "Teröre bulaşmış, terörle el ele kol kola yürüyenler bizim temasta olduğumuz kişiler olamaz. Şu anda yargının tasarrufu altında olanlar, Yasin Börülerin ölümüne neden olanlar hiçbir zaman Tayyip Erdoğan tarafından, dava arkadaşları tarafından savunulmaz." diyerek fitne ateşinin yakılmaya çalışıldığını ifade etti.

 

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü yazısında, o konuşmayı ele aldı.

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünkü açıklamalarıyla Bülent Arınç’la yolunu resmen ve alenen ayırmış oldu. İsim vermedi ama sözleri adrese teslimdi." diyen Hakan, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Bakalım Bülent Arınç, kendisiyle yolların resmen ve alenen ayrıldığını kabullenip gereğini yapacak mı? Yoksa hiçbir şey olmamış gibi mi yapacak? Benim açımdan ise durum şu: Bülent Arınç falan umurumda bile değil. Beni ilgilendiren tek bir husus var. Bülent Arınç’ın lüzumsuzluğu yüzünden içine girilmek istenen reform yolundan dönülmesin istiyorum ben. O yolda kararlılıkla adımlar atılmasını bekliyorum"

 

 

Yeni Yorum