23 Şubat Cuma 2024

Erk Acarer’in Sezgin Baran Korkmaz’a ‘yeşil pasaport’ yalanı

Erk Acarer’in Sezgin Baran Korkmaz’a ‘yeşil pasaport’ yalanı

Sedat Peker’in tetikçisi Erk Acarer, Sezgin Baran Korkmaz’ın da tetikçiliğine soyundu.

 

Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’e verdiği destekten sonra gazeteciliği tartışılan, ismi tetikçiye çıkan ve Birgün Gazetesi’nden kovulan Erk Acarer şimdi de ABD'nin talebi ile Avusturya'da tutuklanan SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz’ın sözcülüğüne soyundu. Kamuoyunu yalan, yanlış bilgilerle meşgul eden Acarer, Korkmaz’ın 2020 yılında hakkındaki soruşturmadan dolayı iptal edilen pasaportunu yeniden gündeme getirdi.

 

Acarer, sosyal medya hesabı Twitter’dan, “Sorum şu: Sezgin Baran Korkmaz ve eşine Yeşil Pasaport verdiniz mi vermediniz mi? Umuyorum ki beni en yakın zamanda yalanlayacaksınız! Akşama kadar zaman var. En içten saygılarımı sunarım efenim…” diye sordu.

Acarer’in, Korkmaz’ın 2020 yılında hakkındaki soruşturmadan dolayı iptal edilen pasaportunu Ticaret Bakanlığı’nın talebi doğrultusunda 5682 sayılı Pasaport Kanununa göre ihracatçıların “Hususi Damgalı Pasaport” alabileceğini biliniyorken tekrar gündeme getirmesi tetikçilik, algı operasyonu olarak yorumlandı.

 

Öyle ki, Korkmaz’ın “Biofarma İlaç Sanayi Tic. A.Ş.” firmasının sahibi olduğu eşinin ise, “UROSAN Kimya Sanayi A.Ş.” adında firmasının olduğu kamuoyunca biliyor.

Yeni Yorum