20 Mayıs Pazartesi 2024

Esenyurt’ta genç kadını darp eden polis memuru görevden uzaklaştırıldı

Esenyurt’ta genç kadını darp eden polis memuru görevden uzaklaştırıldı

Esenyurt'ta geçen aylarda kısıtlama saatinde site içinde dolaşan kadın, polis memuru tarafından darp edildi. Vücudunda ciddi darp izleri oluşan kadın rapor alıp şikayetçi oldu. Polis memurunun ise nişanlısının intiharı ile psikolojik sorunlar yaşadığı ve FETÖ soruşturması nedeniyle 2 ay süreyle görevden uzaklaştırıldığı öğrenildi.

 

superhaber’in haberine göre; Olay, 2020 Aralık ayında Esenyurt’ta bulunan bir sitenin içinde meydana geldi. İddiaya göre Gökçe Yaşar (32) isimli kadın pandemi nedeniyle kısıtlama saatinde site içerisinde başka bir blokta bulunan arkadaşının evine gitti.

 

Dönüşte site içerisinde dolaşan polis ekibi kadını durdurarak nereye gittiğini sordu. Gökçe Yaşar, kendisine hakaret ettiğini öne sürdüğü polis memuru A.C.Y. ile tartıştı. Yaşanan tartışma sonrası A.C.Y. araçtan inerek Yaşar’ı darp etti. Yaşar’ın darptan dolayı kafasında kolunda çenesinde ve sırtında ödem ve morluklar oluşurken görevli memura mukavemet ettiği gerekçesiyle de karakola götürdü.

 

İKİ TARAF DA ŞİKAYETÇİ OLDU

 

Her iki tarafta darp raporu alıp birbirinden şikayetçi oldu. Konu yargıya taşındı konuyla ilgili soruşturma başlatıldı. Polis Memuru A.C.Y.’nin ise görev yeri değiştirildi.

 

Bir süre önce nişanlısının intiharı ile psikolojik sorunlar yaşayan polis memurunun FETÖ soruşturması geçirdiği ve 2 ay süreyle görevden uzaklaştırıldığı ortaya çıktı.

 

"BÜTÜN POLİSLERİN BU ŞEKİLDE YARGILANMASINI İSTEMİYORUM"

 

Yaşar, “Kafatasımda, burnumda, göz altımda, çenemde hatta kolumda da izler var. Şikayetçiyim. Şikayetçi oldum evet ceza almasını istiyorum. Bir polis yüzünden bütün polislerin bu şekilde yargılanması ve polisler hakkında kötü bir şey düşünülmesini de istemiyorum. Ben sadece bunun ceza almasını istiyorum” diye konuştu.

Yeni Yorum