20 Mayıs Pazartesi 2024

Eşine şiddet uygulayan HDP milletvekili Mensur Işık hakkında fezleke hazırlandı

Eşine şiddet uygulayan HDP milletvekili Mensur Işık hakkında fezleke hazırlandı

Eşine şiddet uyguladığı için hakkında soruşturma başlatılan HDP'li milletvekili Mensur Işık hakkında dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırlandı.

 

Ankara'da eşi Ebru Işık'a şiddet uygulayan HDP Muş Milletvekili Mensur Işık'ın dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke düzenlendi. 8 yıla kadar hapsi istenen Işık hakkında düzenlenen fezlekenin önümüzdeki günlerde TBMM’ye gönderilmesi bekleniyor.

 

Ebru Işık, kendisine şiddet uyguladığı ve sonrasında hastaneye gitmesine izin vermediği gerekçesiyle Mensur Işık'tan şikayetçi olmuştu. Bu şikayet üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Mensur Işık hakkında soruşturma başlattı. Ankara 1’inci Aile Mahkemesi Ebru Işık'ın başvurusu üzerine Mensur Işık hakkında 6 ay uzaklaştırma kararı verdi.

 

Dokunulmazlığın kaldırılması talebiyle fezleke hazırlandı

 

Öte yandan Mensur Işık hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, 'eşi kasten yaralama', 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' ve 'hakaret' suçlarından dokunulmazlığının kaldırılması amacıyla fezleke düzenlendi. 8 yıla kadar hapsi istenen Mensur Işık hakkında düzenlenen fezlekenin önümüzdeki günlerde TBMM’ye gönderilmesi bekleniyor.

Yeni Yorum