26 Eylül Pazartesi 2022

FETÖ’cü Polis Platformu’nun “11 polis Demre'den başka ilçelere sürgün edildi” yalanı

FETÖ’cü Polis Platformu’nun “11 polis Demre'den başka ilçelere sürgün edildi” yalanı

FETÖ’cülerin yönettiği Polis Platformu adlı Twitter hesabı üzerinden paylaşılan “Antalya/Demre Trafik uygulamasında bir araç durdurulur, Arabada Ak parti Demre İlçe Başkanının torunu vardır. Polisler ile tartışır. Sonuç olarak 11 polis Demre'den başka ilçelere sürgün edilir.” iddiasının yalan olduğu ortaya çıktı.

 

Sık sık sosyal medya üzerinden gerçek dışı olayları güncelmiş gibi paylaşan dezenformasyon kaynağı Polis Platformu adlı Twitter hesabının bir yalanı daha ortaya çıktı. 

 

Söz konusu Twitter hesabında, “Antalya/Demre Trafik uygulamasında bir araç durdurulur, Arabada Ak parti Demre İlçe Başkanının torunu vardır. Polisler ile tartışır. Sonuç olarak 11 polis Demre'den başka ilçelere sürgün edilir.” diye bir paylaşım yapıldı👇

Yapılan paylaşımın yalan olduğu kısa sürede ortaya çıktı.

 

OLAY 2 YIL ÖNCE GERÇEKLEŞMİŞ, TAYİN MESELESİ YALAN

 

Antalya’nın Demre ilçesinde 2020 yılındaki bir trafik uygulaması uygulamasında bir araç sürücüsüne yüksek sesle müzik dilendiği ve çevreyi rahatsız ettiği için cezai işlem uyguladığı, polislerin ise genel atama ve tayin dönemininde tayinlerinin gerçekleştirildiği öğrenildi.

 

Yeni Yorum