20 Mayıs Pazartesi 2024

FETÖ’den Afgan insan kaçakçılarına sınır filmi siparişi! Irkçı çeteyi böyle kullanıyorlar…

FETÖ’den Afgan insan kaçakçılarına sınır filmi siparişi! Irkçı çeteyi böyle kullanıyorlar…

Türkiye'nin sınırlarını "korunmasız" göstermek için sosyal medyada peş peşe videolar yayınlayan Türkçü görünümlü bazı hesapların Fetö kontrolünde olduğu ve Afgan insan kaçakçılarına dezenformasyon amaçlı kullanacakları videoları para karşılığı çektirdikleri ortaya çıktı.

 

Türkiye’de 14 Mayıs seçimleri yaklaştıkça sosyal medya dezenformasyonunun da şiddeti artıyor. Yalan haberleri önlemek için çıkarılan Dezenformasyonla Mücadele Yasası ise henüz uygulanmaya başlanmadı.

 

Seçim sonuçlarını etkilemeye yönelik provokasyon içerikli yalan haber servislerinde ise başı firari Fetöcüler çekiyor. 14 Mayıs gecesi için Türkiye’ye dönüş biletlerini hazırlayan firari teröristler için Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu af sinyali vermişti.

 

FETÖ’CÜ HESAPLAR TÜRKÇÜ HESAP GÖRÜNÜMÜNDE

 

Yurt dışından yönetilen Alyenist isimli hesap tarafından servis edilen ve Türkiye sınırı olduğu iddia edilen yüzlerce video Ümit Özdağ başta olmak üzere ırkçı manipülasyon yapan hesaplar tarafından sıkça kullanılıyor.

Firari Fetöcüler tarafından yönetilen Alyenist isimli hesap tarafından servis edilen videolar, ırkçı dezenformasyon çetesi tarafından Türkiye gündemine taşınıyor. Milliyetçi görünümdeki sosyal medya hesaplarından “Türk ordusunun sınırlarını koruyamadığı” algısı oluşturulmaya çalışılıyor.

 

FETÖCÜLERDEN AFGAN İNSAN KAÇAKÇILARINA VİDEO SİPARİŞİ

 

Orta Asya ülkelerinde mevcut hakimiyetlerini devam ettiren Fetullahçı Terör Örgütü mensupları, Afgan ve Pakistanlı insan kaçakçılarına Türkiye’de kullanılmak üzere para karşılığı video çektirdiği ortaya çıktı. Alyenist adlı hesap üzerinden servis ettikleri videolarda, yüzlerce Afgan’ın Türkiye sınırına doğru yürüdükleri ya da sınır duvarını aşarak Türkiye’ye girdikleri kurgusu gösteriliyor.

 

OYUNCU KADROSU DEŞİFRE OLDU

 

Afgan insan kaçakçılarına sipariş edilen filmler incelendiğinde ise 2017, 2021 ve 2023 tarihlerinde “Türkiye’ye yürüyen Afganlar” olarak çekilen filmlerde aynı kişilerin kullanıldığı ortaya çıktı.

AFGAN İNSAN KAÇAKÇILARI İLE İŞ BİRLİĞİ

 

FETÖ’cülerin sipariş verdiği Afgan insan kaçakçılarının videoları profesyonel bir ekip tarafından çekiliyor. YouTube platformunu ustalıkla kullanan insan kaçakçılarının videolarda oynattığı sözde mültecilerin ise çoğunun kendi adamları olduğu anlaşılıyor.

TÜRK SINIRINI GEÇMEK MÜMKÜN DEĞİL

 

Türkiye-İran sınırı, optik kuleler, termal kameralar ve sismik sensörlerle kontrol altında tutuluyor.

 

Cumhurbaşkanlığınca Sınır Fiziki Güvenlik Sistemi Projesi kapsamında başlatılan ve İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü ile Sınır Yönetimi Daire Başkanlığı koordinasyonunda Türkiye-İran sınırında  2020 yılında yapımı tamamlanan güvenlik duvarı, yüksek teknolojiyle kontrol ediliyor.

Gözetleme, haberleşme ve optik kuleler, gece görüşlü termal kameralar ile harekete duyarlı sensörlerle kontrol altında tutulan sınır duvarıyla, göçmenlerin yansı sıra kaçakçılık, yasa dışı işler ve PKK’lı teröristlerin yurda girişi engellenmeye çalışılıyor.

FETÖ SİPARİŞ EDİYOR, AFGAN KAÇAKÇI ÇEKİYOR, IRKÇI ÇETE KULLANIYOR

 

Afgan insan kaçakçıları tarafından aynı yüzlerle çekilen sipariş filmlerin çoğunda ise Afganistan ve İran toprakları Türkiye olarak gösteriliyor. Genelde bulanık ve gece çekilmiş bu videolarda Türkiye’ye ait hiçbir ize rastlamak mümkün değil…

Yeni Yorum