28 Mayıs Salı 2024

FETÖ firarisi Hakan Şükür’ün evi hacizden satılıyor

FETÖ firarisi Hakan Şükür’ün evi hacizden satılıyor

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) firarisi olan ve Amerika’da yaşayan Hakan Şükür'ün, İstanbul Florya'daki milyon dolarlık evi 'YG Mimarlık' firması tarafından 700 bin TL alacağına karşılık haczedildi.

 

Hakan Şükür, İstanbul Büyükçekmece ilçesi Tepekent'deki villasına onarım yaptırdı. Bunun için Florya daki YG Mimarlık firması ile anlaştı. Evin tadilatını zamanında yapan firmanın 700 bin TL alması gerekiyordu. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında eski milli futbolcu ve milletvekili Hakan Şükür, Amerika’ya kaçtı. Sonrasında Hakan Şükür ve babası Selmet Şükür hakkında davalar açıldı. Mallarına tedbir kondu. Mimarlık firması sahibi Yaşar Coşut’un avukatı, ödemeler yapılmayınca, Bakırköy 5. İcra dairesinde borçlu Şükür’ün evine haciz koydurdu. 2016-16036 E. İcra dosyası ile alacak takibi yapıldı.

 

Turkhaber Gazetesi'nden Dursun Boran'ın haberine göre; Borç senetlerini, sözleşmeleri talep dilekçesine sundu. İcra Müdür Yardımcısı Suat Akgün 30.10.2017 de Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü İcra dairesine yazı yazdı, görüş sordu.

 

FAİZLER İLE BORÇ 1,5 TRİLYON TL OLDU ( 150 BİN EURO)

 

Bakırköy icra Dairesi, İstanbul Adliyesi Terör Suçları Soruşturma Bürosundan evin satışı için izin istedi. Savcı Burak Balcı 12.11.2020'de ''2018-3963 esası ile soruşturma devam ediyor. Satamazsınız'' dedi.

 

EV MAYIS AYINDA SATILACAK

 

Şükür’ün borcu, faiziyle yaklaşık 1,5 milyon TL oldu. Mimarlık firması, tekrar Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e yazdı. Evin icra dairesince satılması için, bakanlığın izin vermesini talep etti. Şükür’ün evi Mayıs ayı içinde satılacak.

Yeni Yorum