01 Temmuz Cuma 2022

FETÖ’nün katalog ablalarından Alparslan Kuytul’un militanlarına! Taktik hiç değişmiyor, tek amaçları mağdur görünmek

FETÖ’nün katalog ablalarından Alparslan Kuytul’un militanlarına! Taktik hiç değişmiyor, tek amaçları mağdur görünmek

Terör örgütlerinin ve Türkiye'de iç karışıklık çıkarmak isteyen grupların kadınlar üzerinden yaptıkları algı çalışması hız kesmeden devam ediyor. FETÖ'nün "devlet baş örtülü kadınlara eziyet ediyor" diyerek militanları üzerinden giriştiği algı yönetimine son aylarda FETÖ'nün izinden giden Alparslan Kuytul da katıldı.

 

Son aylarda sokak provokasyonlarında kadın militanlarını öne süren Furkan Vakfı yapılanması, FETÖ ile aynı taktikleri uygulamaya devam ediyor. Çarşaflı kadınları şehir meydanlarında toplayıp Türkiye Cumhuriyeti aleyhine sloganlar attıran Furkan Vakfı yapılanmasının tek maksadının, sosyal medyada algı yönetimi yapmak için malzeme toplamak olduğu ortaya çıktı.

 

ÖNCE DUA, SONRA POLİSE KÜFÜR

 

Otobüslerle şehir merkezlerindeki eylem yapılacak noktaya taşınan Furkan Vakfı yapılanmasının kadın militanları, izinsiz gösterilerine önce dua ederek başlıyor. Valilik ya da kaymakamlıktan izin alma gereği duymayan militanlar, polisi karşılarında bulduklarında ise kendilerini gözaltına aldırmak için her türlü girişimi yapıyor.

Polislerin ailelerine ve devlet büyüklerine küfürler eden Furkan Vakfı yapılanmasının kadın militanları, gözaltı başladığı zaman ise cep telefonlarına sarılıyor. Alınan görüntüler hemen WhatsApp gruplarına atılarak FETÖ medyasına ulaştırılıyor.

TEK DERTLERİ GÖRÜNTÜ VERMEK

 

Polis müdahalesi esnasında polise direnerek kendilerini yere atan Furkan militanlarının başında toplanan kadın militanlar ise en iyi görüntüyü yakalamak için birbirleriyle yarışıyor. Hepsinin elinde cep telefonu bulunan ve çekim yapan kadın militanların, görüntü alırken “polis kendilerine şiddet uyguluyormuş gibi” çığlık atmaları da dikkatlerden kaçmadı.

FETÖ İLE AYNI TAKTİK

 

Türkiye’de güvenlik güçlerinin başörtülü kadınlara kötü muamele yaptığı algısını oluşturmak isteyen Furkan Vakfı yapılanmasının başarısız olan bu taktiğini FETÖ de uzun yıllardır uyguluyor.

 

Tutuklanan FETÖ’cü teröristler ve kapatılan FETÖ medyası için yapılan korsan eylemlerde kadınlar hep ön saflarda olmuştu.

Yeni Yorum