20 Haziran Perşembe 2024

Gazeteci Latif Şimşek'in uğradığı saldırıya 'Gazeteciler Cemiyeti' kınama mesajı yayınlamayarak adeta açık destek verdi

Gazeteci Latif Şimşek'in uğradığı saldırıya 'Gazeteciler Cemiyeti' kınama mesajı yayınlamayarak adeta açık destek verdi

DP milletvekili Cemal Enginyurt'un koruması tarafından saldırıya uğrayan gazeteci Latif Şimşek, olay sonrasında şikayette bulunmuştu. Yapılan soruşturmada sabıka dosyası kabarık olan Enginyurt'un koruması tutuklandı. Ancak gazeteci ismin uğradığı saldırıya Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Basın Konseyi, 'Çağdaş' Gazeteciler Derneği gibi "meslek örgütleri" olarak bilinen kuruluşlar, kınama mesajı bile yayınlamayıp sessiz kaldı.

 

Demokrat Parti milletvekili Cemal Enginyurt, katıldığı bir televizyon programında gazeteci Latif Şimşek ile tartışmıştı. Programda verilen arada ise Enginyurt, korumasıma talimat vererek Şimşek'i darp ettirmişti.

 

Olayın ardından gazeteci Latif Şimşek şikayeçi oldu. DP milletvekili Enginyurt hakkında soruşturma başlatılırken koruması ise tutuklandı.

 

MESLEK ÖRGÜTLERİNDEN BİR KINAMA GELMEDİ

 

Ancak bu olaya Gazeteciler Cemiyeti sessiz kaldı, herhangi bir açıklama yayınlamadı. Bir kınama açıklaması bile yayınlayamayan meslek örgütleri, tepki çekti. 

 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Basın Konseyi, 'Çağdaş' Gazeteciler Derneği, Ankara Gazeteciler Cemiyeti gibi meslek örgütleri, canlı yayında bir basın çalışanına yapılan bu çirkin saldırı karşısında adeta dut yemiş bülbüle döndü...

Yeni Yorum