09 Ağustos Salı 2022

Göç İdaresi Başkanlığı duyurdu! Türkiye genelinde bazı mahalleler yabancıların ikametine kapatıldı…

Göç İdaresi Başkanlığı duyurdu! Türkiye genelinde bazı mahalleler yabancıların ikametine kapatıldı…

Göç İdaresi Başkanlığı, bazı bölgelerdeki yoğun hareketler nedeniyle yeni bir karar açıkladı. Buna göre, 1 Temmuz itibariyle Türkiye genelindeki 1169 mahalle yeni yabancı kaydına kapatıldı. Kapatılan yerlerdeki kayıt işlemleri sadece yeni doğan ve çekirdek aile birleşimleri için yapılabilecek.

 

Türkiye'nin bazı illerindeki toplam 1169 mahalle, yeni yabancı kaydı işlemlerine kapatıldı. Kapatılan mahallelerdeki kayıt işlemleri yeni doğan ve çekirdek aile birleşimi durumlarında yapılabilecek.

 

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada "Ülkemizde çeşitli bölgelerdeki yabancı yoğunluğu göz önünde bulundurularak Bakanlığımızca daha önce belirli illerimizdeki 781 mahalle yeni doğan ve çekirdek aile birleşimi dışında geçici koruma kaydına, uluslararası koruma kaydına, ikamet iznine, geçici koruma veya uluslararası koruma ile ikamet izni kapsamındaki yabancıların ikamet ili değişikliği yapılması işlemlerine kapatılmıştır. 1 Temmuz 2022 itibariyle kapalı mahalle sayısı 1169’a çıkarılmış olup kapalı mahalleler ekte yer almaktadır." denildi.

Yeni Yorum