29 Şubat Perşembe 2024

Hangi Kılıçdaroğlu'na inanalım?

Hangi Kılıçdaroğlu'na inanalım?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti'yi karıştıran anayasa toplantısına ilişkin açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu 4 parti tarafından böyle bir çalışma yapılmadığını iddia etti. Oysa ki Aynı Kılıçdaroğlu, bir süre önce verdiği röportajda bu çalışmaya ilişkin tüm detayları açıklamıştı.

 

İYİ Parti'li Ümit Özdağ'ın HDP ile birlikte anayasa çalışması yapıldığına dair iddiaları gündeme bomba gibi düştü. İYİ Parti'yi karıştıran gelişme sonrası Özdağ, disiplin kruluna sevk edildi.

Yaşanan gelişmelerle ilgili bugün konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise kafaları karıştırdı.

 

''BÖYLE BİR TOPLANTI''

 

Kılıçdaroğlu konu ile ilgili yöneltilen soruya ''Hayretle izliyorum. Bir bardak suda fırtına kopartıyorlar. Böyle bir toplantı yok. Ortada 4 parti bir araya geldiği bir taslak hazırladığı durum yok. Ben hep söylerim bir partinin mutfağında anayasa hazırlanmaz diye.'' şeklinde konuştu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bir süre önce verdiği röportajda ise seçimlerden önce 4 partini böyle bir çalışma yaptığını tüm detaylarıyla anlatmıştı.

 

''4 PARTİNİN ANLAŞTIĞI METİN HAZIRLANDI''

 

Tele 1 ekranlarındaki röportajda Kılıçdaroğlu ''Biz seçimler daha gündemde yokken Millet İttifakı'nın oluşturan partiler olarak bir araya geldik zaten. Bir anayasa değişikliği için neler yapabiliriz diye. İlkeler belirlendi. Sayın İbrahim Kaboğlu başkanlığını yaptı. 4 partinin anlaştığı bir anlaşma metni hazırlandı'' şeklinde konuşmuştu.

Yeni Yorum