28 Mayıs Pazar 2023

HDP harekete geçti! CHP ile görüşmenin ardından 'özerklik' propagandası başladı

HDP harekete geçti! CHP ile görüşmenin ardından 'özerklik' propagandası başladı

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile görüşmesinden sonra HDP hesaplarından 'özerklik' çağrıları gelmeye başladı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile bir araya geldi.

HDP 'ÖZERKLİK' PROPAGANDASI BAŞLATTI

CHP ve HDP görüşmesinin ardından HDP hesaplarından 'özerklik' propagandası başlatıldı. 

HDP Gençlik Teşkilatı isimli bir hesaptan dikkat çeken paylaşım geldi. 

Sosyal medya hesaplarından talepler sıralanırken HDP Gençlik Teşkilatı isimli bir hesaptan 'özerklik için gerekli adımların atılacağı ifade edildi. 

Özerklik çağrısının yapıldığı HDP'li hesaptan şu paylaşımlar yapıldı:

"Bütün halkların kendi anadilleriyle, kendi kimliklerini ve kültürlerini demokratik özerklik anlayışı çerçevesinde gerçekleştirme hakkıdır. 

* Milletvekili dokunulmazlıkları kaldırılarak sadece ifade özgürlüğü çerçevesinde kürsü dokunulmazlığı korunacak.

HDP yönetiminde,

* Halkların ihtiyaç duyduğu özerklik modellerinin ve kendi kendilerini yerinden ve yerelden yönetmelerine olanak sağlayacak demokratik yönetim biçimlerinin geliştirilmesi ve yaşam bulması için gerekli adımlar atılacak.

HDP, 

*Türkiye'nin çok kimlikli, çok kültürlü, çok inançlı, çok dilli yapısına uygun yeni bir "toplumsal sözleşme" ihtiyacını ertelenemez temel bir politik görev olarak önüne koyacak."

Yeni Yorum