23 Temmuz Salı 2024

HDP'li Beştaş'tan güldüren açıklama: "PKK ile bir bağımız yok"

HDP'li Beştaş'tan güldüren açıklama: "PKK ile bir bağımız yok"

CHP'nin kanalı Halk Tv'de Ayşenur Arslan'ın canlı yayınına katılan HDP eş Başkanı Meral Danış Beştaş, terör örgütü PKK ile hiçbir bağlarının olmadığını iddia etti. PKK ile bağını reddeden Beştaş daha önce Meclis'te yaptığı konuşmada teröristlerin elebaşı Abdullah Öcalan'a özgürlük istemiş, terörist cenazesini teslim almıştı.

Terör örgütü PKK'ya her seferinde açık destek veren ve terör örgütlerinin kanalına katılarak örgüt sözcülüğüne soyunan HDP'li Meral Danış Beştaş’ın açıklamaları gündem oldu. PKK ile bağlantısı alenen ortada olsa da HDP hala Türkiye partisi olduğu iddiasını sürdürüyor. Ancak son dönemlerde canlı yayın programlarına katılan HDP'liler ise bu bağı inkar etme peşinde. "PKK ile bir bağınız var mı?" sorusuna cevap veren Meral Danış Beştaş, terör örgütü PKK ile partisinin hiçbir ilişkisinin olmadığını savundu.

"BİZ TALİMATLARI HALKTAN ALIRIZ"

Beştaş, "Tabi ki bir bağımız yok, biz talimatları halktan alırız. Biz kararlarımızı yetkili kurumlarımızdan alırız. Bu kadar absürt, bu kadar boş bir iddia olabilir mi." ifadelerini kullandı.

TERÖRİST CENAZESİNİ TESLİM ALDI

HDP'li Beştaş bu açıklamaları yapsa da arşiv gerçekleri ortaya koymaya devam ediyor.

2017 yılında Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde düzenlenen operasyonda öldürülen 5 PKK'lı teröristten 2'sinin cenazesi HDP milletvekilleri Meral Danış Beştaş ve Erol Dora tarafından teslim alındı.

"TERÖRİST CENAZELERİNE GİTMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Yine arşivden çıkan bir başka bilgide ise 2021 yılı bütçe görüşmeleri sırasında Meral Danış Beştaş TBMM kürsüsünden terör savunuculuğu yapmıştı.

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, kürsüde terörist cenazelerine gitmeye devam edeceklerine yönelik açıklamalarda bulunmuştu.

 

Yeni Yorum