29 Şubat Perşembe 2024

HDP’yi ziyaret ettikten sonra evlat nöbetindeki anneleri ziyaret eden CHP'lilere ailelerden tepki: Ne yüzle geldiniz?

HDP’yi ziyaret ettikten sonra evlat nöbetindeki anneleri ziyaret eden CHP'lilere ailelerden tepki: Ne yüzle geldiniz?

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde bir yılı aşkın 'evlat nöbeti' tutan aileler, CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özer ve beraberindeki parti üyelerinin HDP'yi ziyaret ettikten sonra kendilerini ziyaret etmelerine tepki gösterdi. CHP'liler, yoğun güvenlik önlemi altında binadan çıktılar. CHP'lilerin yaptıkları açıklamalarına tepki gösteren ailelere buraya gelmemelerini belirtiklerini ancak heyetin gelerek önce HDP'yi sonra da kendilerini ziyaret ettiklerini ifade ettiler. Bu duruma karşı çıkan aileler, CHP’li heyetin kendilerinden önce HDP’yi ziyaret etmesine tepki gösterdi.

 

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’dan beri farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP il binası önünde evlat nöbetine başlayan ailelerin eylemi 376’ncı gününde devam ederken CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özer ve beraberindekiler HDP’ye ziyarette bulundu. Özer ve beraberindekiler, HDP ziyaretinin ardından parti binası önünde 1 yılı aşkın süredir evlat nöbetinde bulunan aileleri ziyaret etti. Aileler, CHP’li heyete kendilerinden önce HDP’yi ziyaret ettikleri dolayısıyla tepki gösterdi.

 

GELMELERİNİ İSTEMEDİK!

 

Ziyaret öncesi açıklamada bulunan ailelerden baba Süleyman Aydın, CHP’lilerin önce HDP’ye gittiklerini buradan izin aldıktan sonra gelip aileleri ziyaret edeceklerini belirterek, CHP’lilerin 1 yıldır kendilerini ziyarete gelmediğini bugün de gelmelerini istemediklerini söyledi.

 

AİLELER ZİYARETE TEPKİ GÖSTERDİ

 

Ailelerin tepkileri üzerine CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özer ve beraberindeki parti üyeleri HDP il binasından çıktından sonra yoğun güvenlik önlemleri altında evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti. Ziyaret sırasından aileler, CHP İl Başkanı Gönül Özer’e 1 yıldan bu yana eylemde olduklarını ve çocuklarını HDP’den istediklerini ifade ederek, çocukların HDP’liler tarafından dağa kaçırıldığını CHP’lilerin de bildiğini kaydetti.

 

 

Yeni Yorum