28 Mayıs Salı 2024

Helikopter hikayesi tutmayınca yenisi yazıldı... Şimdi de 'linç' diyorlar

Helikopter hikayesi tutmayınca yenisi yazıldı... Şimdi de 'linç' diyorlar

Şırnak'ta güvenlik güçlerince 'helikopterden atıldığı' iddia edilen Servet Turgut'un kaçmaya çalışırken kayalıklardan düşerek, Osman Şiban ise askerlere direnirken yaralandığı ortaya çıkmıştı. 'Helikopter' yalanları tutmayan HDP'liler ve FETÖ'cüler şimdi de 'linç' yalanına sarıldı.

 

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı bir köyde teröristlerin etkisiz hale getirildiği noktada, güvenlik güçlerinin 'Yıldırım-10 Norduz' operasyonu sırasında gözetleme yaparken şüpheli hareketler sergilediği için gözaltına alınmak isteyen ancak direnen Osman Şiban ile Servet Turgut'un askerlerce 'helikopterden atıldığı' iddia edilmişti.

 

HDP'liler ve FETÖ'cüler sosyal medya platformlarında güvenlik güçlerini karalamaya çalışmıştı.

 

Ancak Turgut'un, kaçmaya çalışırken kayalıklardan düşerek, Şiban'ın ise askerlere direnirken yaralandığı ortaya çıkmıştı. Yalan haberi servis eden kişiler de gözaltına alınmıştı.

 

Ahmet Şık’tan yeni hikaye...

 

Bu yalanların tutmadığını gören eski HDP Milletvekili Ahmet Şık, Servet Turgut'un ölümü ve Osman Şiban'ın yaralanmasının helikopterden atıldıkları için değil linç girişim sonucu gerçekleştiğini iddia etti.

 

Şık'ın bu raporunun sosyal medyada HDP'li ve FETÖ'cü hesaplar tarafından paylaşıma sokulduğu görüldü.

 

Yeni Yorum