28 Mayıs Salı 2024

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan Oyuncu Recep Terzi’ye Şantaj

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan Oyuncu Recep Terzi’ye Şantaj

İBB'nin iştiraklerinden Medya A.Ş.'yi temsil eden hukuk bürosu Polat & Polat, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na eleştirilerde bulunan oyuncu Recep Terzi'ye bir ihtarname göndererek tehdit etti. Terzi'den İmamoğlu hakkındaki tweetlerini silmesini isteyen aksi takdirde her paylaşım için 50 bin lira tutarında dava açılacağını belirten hukuk bürosu bir de metin gönderdi. Terzi'den metni bir video kaydına okuyup bunu Twitter hesabında sabitlemesini de şart koştu. İşte Sevr şartlarını andıran ihtarname...

 

Skandal olay oyuncu Recep Terzi'nin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Medya A.Ş.'nin avukatlık bürosu Polat&Polat aracılığı ile gönderdiği ihtar ve şartnameyi sosyal medya hesabından paylaşması ile ortaya çıktı. 

 

Terzi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik eleştirileri ile bilinen bir oyuncu. Ancak toplumun tanıdığı bir ismin eleştirileri İmamoğlu'nu rahatsız etmiş olmalı ki Medya AŞ üzerinden Terzi'yi susturmaya kalkışıyor.

 

Medya A.Ş. ise verilen göreve uygun olarak çalıştığı hukuk bürosu olan Polat&Polat'a talimat veriyor. Sonrasında ise skandal yazışmalar, şantaj içeren şart ve talepler peş peşe geliyor...

İşte Terzi'nin paylaşımlarıyla ortaya çıkan skandalın detayları... 

 

Medya AŞ. Polat&Polat adlı avukatlık ve danışmanlık bürosu'ndan Nevin isimli çalışan aracılığı ile Recep Terzi'ye ulaştırdığı mesajda, "Recep Bey iyi günler uzlaşmak için şartlar aşağıda mevcuttur. Bilginize. Uzlaşmacı N.... " deniyor. Sonrasında da şartlar şöyle sıralanıyor:

 

Nevin Hanım uzlaşmak için şartlarımız aşağıdaki gibidir.

 

1-Bugüne kadar yaptığı İBB ve Ekrem İmamoğlu ile ilgili tüm paylaşımlarını silecek.

 

2-Bundan sonra İBB ve Ekrem İmamoğlu ile ilgili hiçbir şekilde paylaşım yapmayacak.

 

3-Bizim hazırladığımız metni bir video ile saat 20.00'da okuyacak ve hiçbir zaman kaldırmayacak.

 

Videoda okunmasını istediğimiz metin aşağıdaki gibidir.

 

Bu metni okurken çekilen videoyu öncelikle bizi göndermesini talep ediyoruz. (İ[email protected])

 

Bizden onay alması durumunda sosyal medya hesaplarından bu videoyu yayınlaması gerekmektedir. Şartlara aykırı davranırsa her bir tweeti için ayrı ayrı 50.000'er liralık tazminat davaları açacağız. Bunun da kendisine bildirilmesini rica ediyoruz."

Yeni Yorum