29 Ocak Pazar 2023

İçişleri Bakanı Soylu’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret eden Sedef Kabaş’ı savunan Akşener ve Kılıçdaroğlu’na tepki: “Men dakka dukka”

İçişleri Bakanı Soylu’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret eden Sedef Kabaş’ı savunan Akşener ve Kılıçdaroğlu’na tepki: “Men dakka dukka”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret eden ve tutuklanan Sedef Kabaş'a arka çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tepki gösterdi. Soylu, “ Kılıçdaroğlu da Akşener de edepsizliği meşrulaştırmayı seçtiler. Milletimiz, bu zilleti ayan beyan görüyor. Men dakka dukka.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret eden ve tutuklanan Sedef Kabaş'a arka çıktı. Türkiye'ye adaletin geleceğini söyleyen Akşener, Erdoğan'ın hapse girmesine sebep olan şiirle, Kabaş'ın ettiği hakaretleri bir tutarken, Kılıçdaroğlu, Kabaş'ın sadece bir deyim paylaştığını savundu.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret eden ve tutuklanan Sedef Kabaş'a arka çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tepki gösterdi. 

 

Soylu, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Bu cümle gerekliydi:

"Yaptığı büyük hata, Sayın Cumhurbaşkanı'ndan derhal özür dilemeli…"  Devlet ve siyaset adabı bunu gerektirirdi. Ancak Kılıçdaroğlu da Akşener de edepsizliği meşrulaştırmayı seçtiler. Milletimiz, bu zilleti ayan beyan görüyor. Men dakka dukka.” dedi.

Yeni Yorum