01 Temmuz Cuma 2022

İçişleri Bakanı Soylu duyurdu: Yangının çıkışına dair bir tespitimiz ve bir kimliğimiz var!

İçişleri Bakanı Soylu duyurdu: Yangının çıkışına dair bir tespitimiz ve bir kimliğimiz var!

Muğla'nın Marmaris ilçesinde farklı noktalarda devam eden yangınla mücadele 2. gününde..Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Düne göre çok daha iyi durumdayız. Akşama doğru yangın kontrol altına alınabilir" dedi. Bakan Soylu ise," Sabaha kadar kara çalışmaları devam etti. TSK'ya ait bir kerede 7-10 ton su atan helikopterler görevde. Yangının çıkışına dair bir tespitimiz ve bir kimliğimiz var" dedi.

 

Muğla'nın Marmaris ilçesinde farklı noktalarda devam eden yangınla mücadele 2. gününde. Bölgede bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ortak açıklama yaptı. 

 

BAKAN SOYLU: İLK KEZ KULLANILIYOR

 

Yangın bölgesinde açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Sabaha kadar kara çalışmalarımız devam etti. TSK envanterinde bulunan, bir kerede 7-10 ton su atabilen helikopterler de ilk kez kullanılıyor." diye konuştu.

 

BAKAN KİRİŞCİ: DÜNE GÖRE İYİ DURUMDAYIZ

 

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, yangınla ilgili son açıklamayı yaptı. Bakan Kirişci, "Şu anda bile uçak yoğunluğundan dolayı bile yüksek sesle konuşmak zorunda kalıyoruz. Bu çalışmalar dünden bu yana akşam 20.00'ye kadar hava araçlarıyla sürdü. Kara araçlarının yürüttüğü çalışmalar devam etti. Düne göre çok çok iyi durumdayız." dedi. Kirişci, "Bugün sabah itibariyle artık özellikle havanın nemi yüzde 91'ler düzeyine çıktı. Bu meteorolojik verilerden de olumlu manada yararlandık. Bugün için düne göre rutubetin yüksek olacağı yönünde. Hava hızının bir miktar artacağı ama dünkü düzeyde olmayacağı yönünde veriler var. Sıcaklık da 23 ile 34 derece arasında değişmiş olacak." ifadelerini kullandı.

Yeni Yorum