02 Aralık Cumartesi 2023

İçişleri Bakanı Soylu: İHA'larla saha operasyonlarının sayısını kat kat yükselttik

İçişleri Bakanı Soylu: İHA'larla saha operasyonlarının sayısını kat kat yükselttik

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gölbaşı Vilayetler Evi'nde, İdare ve Denetim Müdürleri ile Büyükşehir Belediyeleri Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanları Eğitim Semineri’nde konuştu.

 

Bakan Soylu, 'İnsansız Hava Araçlarıyla (İHA), sahada operasyon yapan birimlerimiz arasında öyle bir irtibat kurduk ki, meseleyi sadece İHA'lara bırakan değil, onun keşif, gözetleme, istihbarat kabiliyetlerine bırakan değil, aynı zamanda sahada operasyon yapan birimlerimizin saha operasyonlarının sayısını kat kat yükselten bir anlayış ortaya koyduk.' dedi.

 

Belarus'ta yaşananlar bizim sınırımızda asla yaşanmadı

 

 

“Yıllardır parlamenter sistem kullanan Almanya'da, bugün Merkel sonrası belirsizlik var. İngiltere de yakın zamanda bir benzerini yaşadı. Göçmen meselesiyle sarsılan Avrupa, öyle zannediyorum ki bize başka örnekler de gösterecektir. Şu anda Belarus sınırında yaşananlar, üstelik çok az sayıda bir göçmen sebebiyle yaşananlar, bizim sınırlarımızda asla yaşanmadı. Bizim yönetim anlayışımız, medeniyetimiz, 21. yüzyıldaki kapasitemiz, böyle insanlık dışı sahnelerin yaşanmasına engel oldu.”

Yeni Yorum