20 Haziran Perşembe 2024

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığı gerçekleştiren 4 LGBT sapkını gözaltına alındı!”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığı gerçekleştiren 4 LGBT sapkını gözaltına alındı!”

Boğaziçi Üniversitesi'nin önünde İslam dininin kıblesi olan Kabe-i Muazzama'ya ait bir fotoğraf sergi adı altında yerlere serildi. Saygısızlığa Boğaziçi Üniversitesi İslam Araştırmaları Kulübü (BİSAK) sert tepki gösterdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ise Kabe fotoğrafını yere serenler hakkında soruşturma başlattı. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş da hadsiz saldırıyı kınayarak, "Saygısızlığı yapanlar hakkında yasal yollara başvuracağız" dedi. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosunca, Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe-i Muazzama fotoğrafının bir sergide yere serilmesine ilişkin resen soruşturma başlatıldı.

 

Soruşturmanın, "halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama" suçundan açıldığı kaydedildi.

 

SOYLU: 4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

 

İçişleri Bakanı Soylu, Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesine ilişkin soruşturmada 4 kişinin gözaltına alındığını bildirdi. Soylu gelişmeyi sosyal medya hesabından "Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığı gerçekleştiren 4 LGBT sapkını gözaltına alındı!" sözleri ile duyurdu. 

 

ERBAŞ: "TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Müslümanların Kıblesi'ne yapılan saygısızlığa sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Erbaş, "Boğaziçi Üniversitesi önünde Müslümanların mukaddes mekanı, kıblemiz Kabe’ye ve İslami değerlerimize yönelik yapılan hadsiz saldırıyı kınıyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak konunun takipçisi olacağız ve bu saygısızlığı yapanlar hakkında yasal yollara başvuracağız." dedi.

 

Öte yandan, Bu sabah (30 Ocak 2021 - 11.40), İstanbul Valiliği, Boğaziçi Üniversitesi’nde LGBT Kulübü’nün İslami değerlere saldırması konusunda açıklama yaptı: 

 

Valilikten yapılan açıklamada, “5 kişi gözaltına alındı 2 kişi aranıyor.” denildi.

Yeni Yorum