24 Temmuz Çarşamba 2024

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na 14 Mayıs göndermesi: ‘Aynı Stalin gibi’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na 14 Mayıs göndermesi: ‘Aynı Stalin gibi’

İzmir'de gençlerin sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; 'CHP'nin 14 Mayıs'ı sahiplenmesine ne diyorsunuz?’ soruna ‘Kılıçdaroğlu'nun 14 Mayıs'ı sahiplenmesi Stalin'in kapitalizmi anlatması gibi bir şey' şeklinde cevap verdi.

 

Süleyman Soylu, İzmir‘de katıldığı bir program sonrası gençlerin sorularını yanıtladı. Kendisine yöneltilen CHP’nin 14 Mayıs’ı sahiplenmesi ile ilgili soruya ‘Stalin’ göndermesi yapan Bakan Soylu tüm salonu kahkahaya boğdu.

SORU: ‘CHP’NİN 14 MAYIS’I SAHİPLENMESİNE NE DİYORSUNUZ’

 

İşte Bakan Soylu’nun cevabı;

‘Kılıçdaroğlu’nun 14 Mayıs’ı sahiplenmesi Stalin’in kapitalizmi anlatması gibi bir şey. Şimdi 14 Mayıs bir halk harekatıdır. İsmi de beyaz ihtilaldir ve halkın hepsini kapsayan bir ihtilaldir.’

 

’14 Mayıs bu ülkede insanların özgürlüklerine, demokrasisine, hürriyetine bu ülkede Kuran-ı kerimin okunmasını yasaklayanlara karşı milletin kendi dinine, kendi inancına, kendi değerlerine sahip çıkmasının adıdır.

 

Bunu engelleyen de CHP’dir. Cumhuriyet Halk Partisi milletin değerleriyle kavgalı bir siyasi partidir. Bu kadar açık ve net.

 

Rahmetli Menderes’e ‘sizi ben bile kurtaramam’ diyen bir anlayışı ortaya koymuş, darbecileri tahrik edip keşif yaptırıp Türkiye’de darbe yaptırmışlardır. 14 mayıs halk iktidarını hazmedememişlerdir. Bugün Recep Tayyip Erdoğan’ın iktidarı millet iktidarıdır, Halk iktidarıdır.’

Yeni Yorum